Z rodziną w kinie

piątek 21 września 2018
  • Cykl "Rodzina w kinie" zainauguruje film pt. "„Wielki zły lis i inne opowieści” - animacja nagrodzona Cezarem (fot. mat. organizatora)
    Cykl "Rodzina w kinie" zainauguruje film pt. "„Wielki zły lis i inne opowieści” - animacja nagrodzona Cezarem (fot. mat. organizatora)
Patronat silesiadzieci.pl
Kiedy: 
  • niedziela 30 września 2018 - niedziela 16 grudnia 2018
Gdzie: Katowice
Cykl „Rodzina w kinie” to niedziele pokazy familijne. Jest to okazja do zobaczenia filmów, które zainteresują oraz rozbawią zarówno dzieci, jak i rodziców. Otwarcie jesienno-zimowej edycji to wiele atrakcji m.in. gra terenowa, warsztaty ilustratorskie, a przede wszystkim ciekawy repertuar.

„Rodzina w kinie” będzie odbywać się co drugą niedzielę o godz. 16 w kinie Kosmos. To nie tylko filmy, ale również warsztaty językowe (14.30-16) oraz Kosmiczne Rozmowy Filmowe – dyskusja na temat wybranego filmu odbędzie się raz w miesiącu. Otwarcie sezonu nastąpi 30 września. Przed seansem będzie można cała rodziną wziąć udział w grze terenowej, nauczyć się tworzenia ilustracji książkowych, podszkolić język lub obejrzeć ciekawe bajki krótkometrażowe. Dodatkowo od godz.14.30 w Galerii „Przed Seansem” dzieci będą mogły wziąć udział w grach i zabawach z animatorem. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa ilustracji z książek dla dzieci (do 30 października), na której prezentowane są prace laureatów konkursu katowickiej ASP.

30 września – „Wielki zły lis i inne opowieści”

To nagrodzona Cezarem animacja. Przedstawia trzy przezabawne historie z nie do końca standardowego życia zwierząt - mieszkańców małego gospodarstwa i sąsiadującego z nim lasu.

14 października - „Niesamowita historia Wielkiej Gruszki”

Film jest opowieścią o kotce Mitcho i słoniu Sebastianie, mieszkających w spokojnej wiosce Solby. Para przyjaciół decyduje się na podróż w nieznane w poszukiwaniu tajemniczej Gruszki, o której od dawna krążą niezwykle legendy. Wspólna wyprawa będzie obfitować w liczne przygody i okaże się sprawdzianem ich przyjaźni. Film dla dzieci od lat 4.

28 października - „Duża ryba i Begonia”

Chun żyje w mistycznej krainie zamieszkałej przez magiczne istoty. Gdy kończy szesnaście lat zostaje przeniesiona do świata ludzi, gdzie pod postacią czerwonego delfina musi spędzić siedem dni. Nowa rzeczywistość okazuje się pełna niebezpieczeństw. Od śmierci ratuje ją młody chłopak, który niestety sam traci życie. Chun za wszelka cenę postanawia przywrócić chłopca do świata żywych. Film dla dzieci od lat 10.

4 listopada - „Spacer z dinozaurami”

To najbardziej autentyczne spotkanie z dinozaurami, jakie miało miejsce na dużym ekranie - pełen akcji dokument  opowiadający o rodzinie Pachyrinozarów, które rozpoczynają swoją epicką wędrówkę. Ten niezwykły film, czerpiąc z najnowszych naukowych badań, przywraca do życia wymarłe przed wiekami stworzenia, dając niezapomnianą możliwość obcowania z nimi w kinie. Film dla dzieci od lat 4.

18 listopada - „Mali bohaterowie”

To opowieść o codzienności dzieci zmagających się ze skomplikowanymi schorzeniami. Ich życie wygląda inaczej od tego, które wiodą ich rówieśnicy – muszą dzielić je między domem a szpitalem. Jednak trudne położenie nie pozbawia ich radości i pragnienia normalności oraz beztroski. Film dla dzieci od lat 8.

9 grudnia - „Pettson i Findus – Najlepsza Gwiazdka”

Stary Pettson i Findus – kot o duszy krnąbrnego dziecka, przygotowują się do gwiazdki. Mają wiele do zrobienia. Muszą znaleźć choinkę, wysprzątać, przygotować świąteczne potrawy i zrobić wiele innych poważnych rzeczy. Jednak przygotowania nie należą do najłatwiejszych. Film dla dzieci od lat 4. W tym dniu w kinie nie zabraknie mikołajkowych zabaw.

16 grudnia - „Blanka”

Blanka utrzymuje się z drobnych kradzieży na ulicach Manili i marzy o rodzinie. Nie dostrzega jednak, że ci, z którymi można zbudować namiastkę domu, są tuż obok. Film dla dzieci od lat 9.

Bilety są w cenie 15 i 17 zł. Seanse będą odbywać się o godz. 16. Informacje znajdziecie na stronie kina.

Dla naszych czytelników mamy podwójne zaproszenia na filmy w ramach cyklu „Rodzina w kinie” - zapraszamy do działu Konkursy.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

fot. pixabay

Akrobatyczne na trampolinie, kulinarne z językiem angielskim czy może programowania z klockami LEGO? Zajęć pozalekcyjnych jest w naszym regionie bez liku. Przedstawiamy najciekawsze, naszym zdaniem, propozycje.

Zajęcia dodatkowe – najciekawsze propozycje z regionu