Festiwal kolorów i barwna parada

wtorek 25 września 2018
Kiedy: 
  • sobota 29 września 2018
Gdzie: Zabrze
Zabrze obchodzi swoje 96. urodziny. Z tej okazji nie może zabraknąć imprezy. „Skarbnikowe Gody” oraz Piknik Rodzinny to moc atrakcji - warsztaty dla najmłodszych, festiwal kolorów, Zumba Kids, koncerty gwiazd: Urszuli i zespołu Feel.

Atrakcje, jakie przygotowano na święto z okazji 96 lat, od otrzymania przez Zabrze praw miejskich, to mieszanka muzyki, tradycji, nauki i rozrywki.

Skarbnikowe Gody

To impreza z bogatą, wieloletnią tradycją. W tym roku odbędzie się 29 września. Rozpocznie ją „Barwna Parada” (Plac Wolności) o godz.11. Paradę poprowadzi legendarny Skarbnik wraz z zabrzańską Górniczą Orkiestrą Dętą „Makoszowy”. W barwnym korowodzie wezmą udział również mażoretki, szczudlarze, zabrzańskie dzieci ze szkół i przedszkoli oraz pojazdy zabytkowe, militarne, tramwaje. Podczas imprezy odbędą się konkursy z nagrodami, w tym na najpiękniejsze przebranie.

Piknik rodzinny

Park im. Poległych Bohaterów zostanie zarezerwowany dla rodzin. Na urodzinach nie zabraknie tańców, szczudlarzy, dobrego jedzenia z food trucków oraz mnóstwa kolorów. Na scenie pojawią się m.in. laureaci Zabrzańskiego Festiwalu Przedszkolaków oraz Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej. Od godz.15 będzie można posłuchać koncertów m.in. Urszuli i zespołu Feel. Dzieci będą mogły poszaleć w wesołym miasteczku z dmuchańcami, wziąć udział w bajkowych animacjach. Dodatkową atrakcją będą warsztaty edukacyjne np. Kolorowy Botanik, Kącik Małego Artysty. Na stoiskach edukacyjnych dzieci zagrają w ciekawe gry, zabawy oraz animacje. Dla małych miłośników ruchu odbędą się zajęcia z Zumba Kids. Dobry humor uwiecznią fotobudki. Festiwal kolorów odbędzie się o godz. 17 i 19. Dla pierwszych 200 osób kolory gratis. Na zakończenie pikniku odbędzie się pokaz sztucznych ogni.

Wstęp na wszystkie atrakcje wolny. Piknik odbędzie się w godz. 12-20.30 w Parku im. Poległych Bohaterów (ul. Dubiela) w Zabrzu.

O szczegółach przeczytacie na stronie UM Zabrze

Kategoria: Wydarzenia