Świętuj razem z ZooPupilami

środa 26 września 2018
  • W Dniu Zwierząt warto wybrać się do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego (fot. mat. organizatora)
    W Dniu Zwierząt warto wybrać się do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 7 października 2018
Gdzie: Chorzów
Już niedługo - 4 października - Światowy Dzień Zwierząt. Z tej okazji Śląski Ogród Zoologiczny zaprasza na imprezę. Odbędzie się gra terenowa oraz projekcja filmów z pupilami Zoo. Tego dnia zwierzakom będziecie mogli podarować przysmaki.

W tym roku obchody święta wszystkich zwierząt w chorzowskim zoo zostały zaplanowane na 7 października. Wielu mieszkańców ogrodu to naprawdę niebezpieczne stworzenia, jednak każdy z nich ma w sobie coś z domowego pupila. Jeżeli chcecie się o tym przekonać, warto zobaczyć pokaz filmów o godz. 13 w Pawilonie Dydaktycznym. Po projekcji wspólnymi siłami zostanie stworzony kolaż milusińskich – zabierzcie ze sobą zdjęcia swoich pupili.

Jeżeli macie ochotę możecie obdarować mieszkańców zoo przysmakami. Przy wybranych wybiegach staną kosze, w których możecie zostawić owoce i warzywa. Pamiętajcie by nie karmić zwierząt samodzielnie, zrobią to pracownicy.

Podczas Dnia Zwierząt po raz ostatni będzie można wziąć udział w grze terenowej Akademia ZooOdkrywców. Gra potrwa od godz. 10 do 15, a już o 16.30 wyłonieni zostaną zwycięscy całego cyklu.

W dniach od 5 do 7 października bilety do zoo są za pół ceny (normalny 10 zł, ulgowy 5 zł). O szczegółach wydarzenia przeczytacie na stronie wydarzenia.

Śląski Ogród Zoologiczny znajduje się w Chorzowie, przy promenadzie Generała Jerzego Ziętka.

Kategoria: Wydarzenia