Dzień Drzewa w Śląskim Ogrodzie Botanicznym

czwartek 27 września 2018
  • Dzień Drzewa przypada na 10 październia, jednak w ŚOB będzie obchodzony 3 dni wcześniej (fot. archiwum zdjęć na Fb/Śląski Ogród Botaniczny)
    Dzień Drzewa przypada na 10 październia, jednak w ŚOB będzie obchodzony 3 dni wcześniej (fot. archiwum zdjęć na Fb/Śląski Ogród Botaniczny)
Kiedy: 
  • niedziela 7 października 2018
Gdzie: Radzionków
W Polsce Dzień Drzewa odbywa się co roku 10 października. Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie z tej okazji przygotował dzień pełen atrakcji. Wycieczka ornitologiczna, wykłady, warsztaty o drzewach dla całych rodzin oraz gra terenowa - to jedne z nich.

Obchody Dnia Drzewa rozpoczną się od wycieczki ornitologicznej. Latającym mieszkańcom drzew  będzie można przyjrzeć się z bliska podczas spaceru z przewodnikiem. Okazja do obserwacji ptaków nie jest przypadkowa. 6 i 7 października obchodzone są Europejskie Dni Ptaków. Udział w wycieczce należy potwierdzić pod nr 536 330 776 lub ogrodradzionkow@sibg.org.pl. Wymagane jest obuwie sportowe oraz długie spodnie. Zbiórka o godz. 9 przy budynku Regionalnej Stacji Edukacji Ekologicznej.

O czym szumią drzewa

To tytuł gry terenowej, która odbędzie się na terenie Ogrodu. Pojawią się czarownice, druidzi, znachor i wiele innych bajkowych postaci. W grze mogą wziąć udział niewielkie grupy rodzinne oraz koleżeńskie. Zapisy odbędą się w dniu imprezy. Zagrać będzie można o godz. 13.30 lub 15.30.

Od nasionka do wielkiego lasu

Święto drzew to również ciekawe wykłady popularno–naukowe (godz. 12 i 17). Z bliska będzie można poznać drzewa Ogrodu Botanicznego na wycieczce (godz. 14 i 16). Przygotowano również ciekawe warsztaty (godz. 13-18): z użyciem mikroskopu - „Drzewo pod lupą” (wejścia co pół godz.), czy też w laboratorium „Dendrochemia” (wejścia co godz.). Ponadto odbędą się warsztaty artystyczne oraz stolarskie. Wstęp na wszystkie jest wolny. Obowiązują zapisy w dniu imprezy.

Wydarzenie to również kiermasz rękodzieła, strefa aktywności artystycznej. Szczegółowy harmonogram imprezy znajdziecie na stronie.

Impreza odbędzie się 7 października w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie, mieszczącym się przy ul. Księżogórskiej 90a.

Kategoria: Wydarzenia