Wybierz się w podróż autostradą dźwięku!

piątek 5 października 2018
  • Autostrada Dźwięku to projekt Politechniki Śląskiej (fot. mat. organizatora)
    Autostrada Dźwięku to projekt Politechniki Śląskiej (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 5 października 2018 - niedziela 30 grudnia 2018
Gdzie: Gliwice
Uczenie się poprzez zabawę to najlepszy sposób na zdobywanie wiedzy. Interaktywna wystawa „Autostrada dźwięku” to podróż do magicznego świata akustyki. Na ciekawą lekcje fizyki, dzieci i dorosłych zaprasza Politechnika Śląska. Wstęp jest bezpłatny.

Od 1 października w Centrum Nowych Technologii Politechniki Śląskiej można zobaczyć niesamowitą wystawę „Autostrada Dźwięku”. Jest bardzo pomysłowa i dostarcza wiele zabawy.

Droga do ucha

„Autostrada Dźwięku” to jedyna w swoim rodzaju taka droga. Jej głównym celem jest świat akustyki i fal dźwiękowych. W podróży będzie można zobaczyć i usłyszeć m.in. zjawisko rezonansu, które powstanie z odbijających się piłeczek pingpongowych, poruszyć obiekty własnym głosem, poodbijać dźwiękiem lub sprawdzić, jak działa ucho. Dzięki widowiskowym eksperymentom będzie można przekonać się czym jest dźwięk. To bardzo ciekawa lekcja fizyki i najlepszy sposób na naukę. Z pewnością rozbudzi chęć wśród dzieci do poznawania tajemnic otaczającego nas świata.

Wystawa będzie dostępna w Centrum Nowych Technologii (ul. Konarskiego 22B) do 30 grudnia. Można ją zwiedzać w godz. 9-14. Wymagana jest wcześniejsza rejestracja mailowa na rjp6@polsl.pl lub telefoniczna 32 237 18 54.

O „Autostradzie Dźwięku” przeczytacie na stronie.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Drodzy Czytelnicy! Dziękujemy, że jesteście z nami już 5 lat. Cieszymy się, że nasz portal inspiruje Was do rodzinnego spędzania czasu, co prezentujecie na zdjęciach. Nie możemy nagrodzić wszystkich, ale wszystkim możemy dobrze życzyć i zaprosić do dalszego korzystania z naszej strony. Niektóre z prezentowanych zdjęć zdobyły nagrody główne - inne, choć nie wszystkie - wyróżnienia. Więcej o pakietach nagród przeczytacie tutaj. Zapraszamy do oglądania.

5. urodziny SilesiaDzieci - rozstrzygnięcie konkursu