Ognisko, kiełbaski i modlitwa przy żywej szopce

środa 19 grudnia 2018
  • Tyską żywą szopkę można oglądać od 25 grudnia do 7 stycznia (fot. Paweł Latos)
    Tyską żywą szopkę można oglądać od 25 grudnia do 7 stycznia (fot. Paweł Latos)
  • Tyską żywą szopkę można oglądać od 25 grudnia do 7 stycznia (fot. Paweł Latos)
    Tyską żywą szopkę można oglądać od 25 grudnia do 7 stycznia (fot. Paweł Latos)
Kiedy: 
  • poniedziałek 24 grudnia 2018
  • niedziela 6 stycznia 2019
Gdzie: Tychy
Żywa stajenka u braci Franciszkanów z Parafii Św. Franciszka i Św. Klary w Tychach to już miejsce kultowe. Od lat przyjeżdżają tutaj rodziny nie tylko z Tychów, ale i okolicznych miast. Zawsze są też koncerty i ognisko z pieczeniem kiełbasek. Będzie tak i tym razem.

Osioł, kuce, kozy, króliki, owce, ptaki – m.in. takie zwierzęta będzie można spotkać w szopce. Do tego naturalnej wielkości figury przedstawiające Józefa, Maryję i Dzieciątko. Odbywać się tu będą koncerty. W Boże Narodzenie kolędy zagra Trio wokalno-instrumentalne. Wśród zespołów, które wystąpią w szopce jest chór God’s Property, zespół Kulisz Trio, grupa „Drugie piętro” i Jerzy Moskała.

Szopka znajduje się w kościele pw. św. Franciszka i Klary w Tychach, przy ul. Paprocańskiej 57. Można ją oglądać od 24 grudnia do 6 stycznia 2019 r. w godz. 9-21.

Więcej o stajence przeczytacie na stronie Parafii.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

W trakcie świątecznych przygotowań dzieci zadają często wiele pytań: Dlaczego ubieramy choinkę? Czemu na kolacji wigilijnej jest 12 potraw? Dlaczego renifer Świętego Mikołaja ma czerwony nos? Podpowiadamy, jak na nie odpowiedzieć.

5 najczęściej zadawanych pytań dotyczących Świąt

Jak co roku przedstawiamy Wam zestawienie najciekawszych, wg nas, prezentów gwiazdkowych. Są to niebanalne projekty tworzone z pasją w małych manufakturach, głównie na Śląsku. Wśród propozycji są m.in. drewniana biżuteria, grafiki do pokoików dziecięcych, hity książkowe, ubranka i mebelki. Jest coś dla młodszych i starszych pociech, a także dla ich mam.

Prezenty pod choinkę – najciekawsze propozycje

fot. pexels

Rok 2018 dobiega końca. Był to rok obfity w nowości książkowe dla dzieci. Zobaczcie, które tytuły zasługują, wg nas, na miano najlepszych. Wiele z nich recenzowaliśmy. Są też perełki, których do tej pory na naszym portalu nie widzieliście. Niektóre książki to pozycje nieoczywiste i niepozorne, ich lektura dostarczyła nam jednak niezapomnianych wrażeń.

Top 10 – najlepsze książki dla dzieci 2018 roku