Śląsk – kraina dinozaurów i mamutów

wtorek 9 października 2018
  • Zajęcia będą odbywać się w Zamku Piastowskim w Gliwicach (fot. mat. organizatora)
    Zajęcia będą odbywać się w Zamku Piastowskim w Gliwicach (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 13 października 2018
  • sobota 17 listopada 2018
  • sobota 15 grudnia 2018
  • sobota 12 stycznia 2019
  • sobota 2 marca 2019
Gdzie: Gliwice
W październiku startuje nowy śląski projekt edukacyjny dla dzieci - w podróży do świata sprzed miliona lat najmłodsi udadzą się z silezaurem oraz mamutem. Dowiedzą się, jak wyglądał Śląsk w epoce lodowcowej i odnajdą jej ślady, które istnieją do dziś. Zajęcia to również ciekawe eksperymenty i warsztaty plastyczne.

Przed miliona laty na Śląsku dymiły wulkany, rósł tropikalny, wilgotny las, w którym żyły wielkie praważki oraz dinozaury. Gdy nastała epoka lodowcowa można było zobaczyć mamuty, nosorożce włochate i renifery.

Z silezaurem i mamutem przez pradzieje Śląska

Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku od 5 lat i ich opiekunów. W trakcie 7 spotkań będzie można dowiedzieć się, gdzie na Śląsku staniemy na wulkanie, jak wyglądał smok z Lisowic, czyje szczątki odnaleziono w Krasiejowie, czy też na co polowali nad Kłodnicą łowcy z końca epoki lodowcowej. Zajęcia to również eksperymenty, warsztaty plastyczne oraz wizyta w Muzeum Geologii i Złóż im. Czesława Poborskiego Politechniki Śląskiej.

Dziennik podróży

Każdy uczestnik warsztatów otrzyma dziennik podróży. W trakcie zajęć będzie on zapełniany pamiątkami z wypraw w przeszłość Śląska. Już na pierwszym spotkaniu dzieci staną oko w oko z tajemniczym gościem. Dowiedzą się również, skąd się wzięła Ziemia, jak wędrował Śląsk po kuli ziemskiej, kiedy leżał na dnie morza, a kiedy pod lodem.

Pierwsze zajęcia „Kiedy Śląsk był na równiku” odbędą się 13 października o godz. 11.30 i 13.30. Koszt udziału to 1 zł od osoby. Obowiązuje rejestracja pod numerem tel. 783 560 006 (od pon. do pt., w godz. 9-16). Kolejne zajęcia odbędą się: 17 listopada, 15 grudnia, a w nowym roku: 12 stycznia, 2 marca i 30 marca, 27 kwietnia i 25 maja.

Szczegółowy harmonogram znajdziecie na stronie.

Zajęcia będą się odbywać na Zamku Piastowskim, przy ul. Pod Murami 2 w Gliwicach.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Drodzy Czytelnicy! Dziękujemy, że jesteście z nami już 5 lat. Cieszymy się, że nasz portal inspiruje Was do rodzinnego spędzania czasu, co prezentujecie na zdjęciach. Nie możemy nagrodzić wszystkich, ale wszystkim możemy dobrze życzyć i zaprosić do dalszego korzystania z naszej strony. Niektóre z prezentowanych zdjęć zdobyły nagrody główne - inne, choć nie wszystkie - wyróżnienia. Więcej o pakietach nagród przeczytacie tutaj. Zapraszamy do oglądania.

5. urodziny SilesiaDzieci - rozstrzygnięcie konkursu

fot. pixabay

Akrobatyczne na trampolinie, kulinarne z językiem angielskim czy może programowania z klockami LEGO? Zajęć pozalekcyjnych jest w naszym regionie bez liku. Przedstawiamy najciekawsze, naszym zdaniem, propozycje.

Zajęcia dodatkowe – najciekawsze propozycje z regionu