Zostań małym muzealnikiem

czwartek 11 października 2018
  • Projekt pt. "Mały muzealnik" został nagrodzony przez Marszałka Województwa Śląskiego (fot. mat. organizatora)
    Projekt pt. "Mały muzealnik" został nagrodzony przez Marszałka Województwa Śląskiego (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 10 listopada 2018
  • sobota 2 lutego 2019
  • sobota 9 marca 2019
  • sobota 6 kwietnia 2019
Gdzie: Gliwice
Powraca projekt edukacyjny „Mały muzealnik”. Tym razem najmłodsi poznają cenne muzealne zabytki, a ich przewodnikiem będzie gryfo–ptak. Na zajęciach rozwiążą ciekawe zagadki, poszukają skarbów i wezmą udział w twórczych warsztatach.

Projekt został nagrodzony w konkursie na Wydarzenie Muzealne przez Marszałka Województwa Śląskiego. Tym razem w ramach kontynuacji, spotkania odbędą się pod hasłem „Mały muzealnik. Skarby z naszych zbiorów”.

Poznaj muzeum z gryfem

Tajemniczym przewodnikiem po muzeum zostanie gryfo-ptak. W starożytności słynął z gromadzenia skarbów, takich jak złoto czy inne drogie kruszce. W gliwickim Muzeum dzieci odnajdą eksponaty cenniejsze niż niejeden z drogocennych kamieni gryfa. Uczestnicy będą musieli rozwiązać wiele zagadek: skąd wzięła się moda na żeliwną biżuterię?, co kryje się pod samurajską maską?, czy też kto jest właścicielem niezwykle rzadkiego hełmu o trzech grzebieniach, zwanego burgonetą?

Warsztaty i pamiątkowy album

Uczestnicy otrzymają specjalnie przygotowany na tę okazję album muzealnych skarbów, do którego będą wklejać naklejki. Inspiracją dla warsztatów będą wcześniej poznane zabytki. Na najbliższym spotkaniu, które odbędzie się 10 listopada, o godz.11 i 13 dzieci poznają wczesnorenesansowe działo włoskiego mistrza – Sapientia Dei.

Zajęcia odbywać się będą w Muzeum w Gliwicach (Willa Caro, ul. Dolnych Wałów 8a) przeznaczone są dla dzieci w wieku od 5 do 9 lat. Koszt udziału w zajęciach to 1 zł. Obowiązują wcześniejsze zapisy pod numerem tel. 783 560 006 (rezerwacja możliwa od pon. do pt. w godz. 9–16).

Dokładny harmonogram zajęć znajdziecie na stronie.

Kategoria: Wydarzenia