Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek

poniedziałek 15 października 2018
Kiedy: 
  • środa 17 października 2018 - sobota 20 października 2018
Gdzie: Katowice
Po trzyletniej przerwie powraca Międzynarodowy Festiwal Teatrów Lalek Katowice-Dzieciom. Na scenie zobaczymy teatry z Polski, jak również z Grecji, Holandii, Węgier czy Włoch.

Przez 4 festiwalowe dni będzie można zobaczyć 13 spektakli. Ich główną tematyką będzie świat i sposób jego postrzegania przez dzieci i młodzież. Tematyka dziecięca nie jest przypadkowa. W tym roku obchodzimy 140. rocznicę urodzin Korczaka. Przedstawienia zainteresują zarówno małych, jak i większych widzów. Poruszają bowiem ważne tematy, jak tolerancja, akceptacja, samotność i przyjaźń. Ponadto w miejskich domach kultury odbędą się warsztaty dla dzieci, które poprowadzą zespoły z Grecji, Włoch i Węgier.

Przygody Lenki, Pinokia …

Podczas Festiwalu najmłodsi zobaczą:

17 października o godz. 10 (Galeria Ateneum) spektakl pt. „Lenka” w wykonaniu Białostockiego Teatru Lalek.

18 października o godz.10 (Galeria Ateneum) spektakl pt. „Zoo Pinokia” w wykonaniu teatru z Włoch, a o godz. 13 (Scena Ateneum) teatr z Grecji zaprezentuje przedstawienie pt. „Żyrafa”.

19 października o godz. 10 (Pałac Młodzieży) Wrocławski Teatr Lalek przedstawi „Odd i Lunę”, a o godz.14 (Galeria Ateneum) teatr z Wrocławia - „Prostą historię”.

20 października o godz. 10 (Scena Ateneum) będzie można obejrzeć spektakl pt. „Kajtuś Czarodziej” w wykonaniu Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu, o godz. 12 (Galeria Ateneum) teat z Węgier zaprezentuje „Przygody Batu-tá, o godz. 16 (Teatr Śląski) zobaczymy przedstawienie pt. „Zagubiony chłopiec” w wykonaniu Opolskiego Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki.

Teatr lalek to również teatr dorosłych

W repertuarze Festiwalu znajduje się wiele propozycji dla młodzieży i widzów dorosłych. Pierwszego dnia „Bękart” (godz. 17) - wystąpi Duda Paiva Company z Holandii, który wzbudza zachwyt na zagranicznych festiwalach. Tego samego dnia w nietypowo zaaranżowanej przestrzeni wystąpi Śląski Teatr Lalki i Aktora Ateneum z „Kordianem” (godz. 19). Pojawi się również Teatr Ognia i Papieru z „Relikwiarzem” (18 października, godz. 20). Te i wiele innych propozycji znajdziecie na stronie Teatru Ateneum.

Przedstawienia, w ramach 13. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Lalek Katowice–Dzieciom, odbędą się na pięciu scenach w Katowicach: Scena Ateneum, Galeria Ateneum, Teatr Śląski, Teatr Gry i Ludzie, Pałac Młodzieży. Cena biletu to 10 zł.

Kategoria: Wydarzenia