Świat neuronów, dieta i masaż Shantala - prelekcje na SILESIA BAZAAR Kids

wtorek 23 października 2018
  • Prelegentami na SB Kids vol. 7 będą m.in. Ewa Bensz-Smagała - pedagog, nauczyciel akademicki oraz Joanna Bomba doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich ClauWi, instruktor masażu Shantala (fot. archiwum zdjęć ekspertów)
    Prelegentami na SB Kids vol. 7 będą m.in. Ewa Bensz-Smagała - pedagog, nauczyciel akademicki oraz Joanna Bomba doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich ClauWi, instruktor masażu Shantala (fot. archiwum zdjęć ekspertów)
  • Prelekcje poprowadzą także Ewelina Ozimek - dietetyk kliniczny oraz Radosław Szymański - nauczyciel akademicki, naurologopeda, socjoterapeuta (fot. archiwum zdjęć ekspertów)
    Prelekcje poprowadzą także Ewelina Ozimek - dietetyk kliniczny oraz Radosław Szymański - nauczyciel akademicki, naurologopeda, socjoterapeuta (fot. archiwum zdjęć ekspertów)
  • Podczas targów SB Kids vol. 7 będą też z nami Anna Wierzbicka (na zdjęciu) i Danuta Przybyłko - położne środowiskowo-rodzinne oraz Wiletta Przenniak-Cołta - certyfikowany coach (na zdjęciu) (fot. archiwum zdjęć ekspertów)
    Podczas targów SB Kids vol. 7 będą też z nami Anna Wierzbicka (na zdjęciu) i Danuta Przybyłko - położne środowiskowo-rodzinne oraz Wiletta Przenniak-Cołta - certyfikowany coach (na zdjęciu) (fot. archiwum zdjęć ekspertów)
Kiedy: 
  • niedziela 28 października 2018
Gdzie: Chorzów
Zbliżają się targi SILESIA BAZAAR Kids vol. 7. Oprócz stoisk z nietuzinkowymi produktami dla dzieci - rodzice mogą liczyć na wartościowe prelekcje oraz konsultacje indywidualne ze specjalistami. Od porodu, przez dietę małego dziecka, dobór odpowiednich butelek, zabawek kreatywnych, przez chustonoszenie i masaż Shantala, po tajemnice mózgu dziecka i nastolatka.

Targi SILESIA BAZAAR Kids odbędą się 28 października na zadaszonych przestrzeniach Stadionu Śląskiego w Chorzowie. Potrwają od 10 do 17. W tym czasie możecie liczyć także na ciekawe prelekcje i spotkania ze specjalistami, które zapewni portal SilesiaDzieci.pl.

Strefa prelekcji i konsultacji dla rodziców

Godz. 11-12 (konsultacje: godz. 12-13) Certyfikowane położne Danuta Przybyłko (ubiegłoroczna zwyciężczyni ogólnopolskiego konkursu „Położna na medal”) oraz Anna Wierzbicka poruszą aspekty psychofizyczne przygotowania do porodu – ćwiczenia oddechowe, fizyczne, masaże i pozostałe czynności, które spowodują, że poród będzie przebiegał sprawnie i jak najmniej boleśnie. Będzie też mowa o kwestiach formalnych, czyli m.in. jak dokonać wyboru szpitala, jakie dokumenty i wyniki badań medycznych zabrać ze sobą.

Godz. 12.15-13.15 (konsultacje: godz. 13.15-14.15) Jedną z prelekcji poprowadzi Radosław Szymański ze Śląskiego Centrum Rozwoju Dziecka  NEURON - nauczyciel akademicki, socjoterapeuta, doradca metodyczny edukacji wczesnoszkolnej, neurologopeda dziecięcy, członek Polskiego Towarzystwa Logopedycznego. Przedstawi prawdy i mity o smoczkach. Podpowie, jak wybrać butelkę do karmienia dzieci i kiedy z niej zrezygnować, czy kubki niekapki są dobre? Podczas wykładu poruszone zostaną zasady związane ze stymulacją rozwoju dzieci w dobie wysokich technologii. Kredki, nożyczki, puzzle i układanki. Co rozwija współczesne dzieci? Czy wczesna nauka czytania to kradzież dzieciństwa?

Godz. 13.30-14.30 (konsultacje: godz. 14.30-15.30) Jak budować bliskie relacje z dzieckiem podpowie certyfikowany coach, właściciel portalu ludzkirodzic.pl - Wioletta Przenniak-Cołta. Specjalistka przybliży temat dziecięcych granic – dlaczego są one tak ważne i jak należy o nie dbać. Będzie też mowa o zachciankach i potrzebach dzieci, a także o zakazach i nakazach – dlaczego tak często nie działają.

Godz 14.45-15.45 (konsultacje: godz. 15.45-16.45) Czy szpinak to najlepsze źródło żelaza, a mleko zawiera najwięcej wapnia? Czy oliwa jest najlepsza do smażenia? Dietetyk Ewelina Ozimek obali wiele mitów żywieniowych, które funkcjonują w naszym społeczeństwie, podpowie też, jakie są kluczowe składniki w żywieniu dziecka. Po prelekcji będzie możliwość nieodpłatnego zbadania składu i masy ciała.

Godz. 16-16.45 O trudnych emocjach rodzic-dziecko z punktu widzenia neurodydaktyki opowie Ewa Bensz-Smagała, pedagog, nauczyciel akademicki i właścicielka firmy Lucky Mind. Pomoże ona zrozumieć reakcje zachodzące w mózgu dziecka, odpowiedzialne za złość, agresję czy trudności w koncentracji. Znajdzie też radę, jak zminimalizować te niepożądane zachowania.

Godz. 10-16.45 Przez cały czas trwania targów do dyspozycji obecnych i przyszłych rodziców będzie Joanna Bomba, właścicielka portalu uwolnij-rece.pl, doradca noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich ClauWi, instruktor masażu Shantala. Opowie o zaletach noszenia dzieci w chustach, pokaże też podstawowe wiązania. Podpowie, jak prawidłowo pielęgnować noworodka i pokaże rodzicom starożytną technikę masażu niemowląt i dzieci - masaż Shantala.

O innych atrakcjach targów SILESIA BAZAAR Kids przeczytacie w artykule: Moda, warsztaty, prelekcje i moc atrakcji na Stadionie.

 

Kategoria: Wydarzenia