Rusza kampania Bezpieczny Maluch

poniedziałek 29 października 2018
  • Akcja "Bezpieczny maluch" ma na celu edukację rodziców z zakresu pierwszej pomocy i prawidowego przewożenia dziecka w samochodzie (fot. mat. organizatora)
    Akcja "Bezpieczny maluch" ma na celu edukację rodziców z zakresu pierwszej pomocy i prawidowego przewożenia dziecka w samochodzie (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • poniedziałek 5 listopada 2018
Gdzie: Katowice
Co robić, gdy dziecko zacznie się dławić pokarmem? Jak zapobiegać śmierci łóżeczkowej i czy kobieta w ciąży powinna zapinać pasy w samochodzie? Odpowiedzi na takie pytania będzie można uzyskać podczas bezpłatnych warsztatów w ramach kampanii Bezpieczny Maluch.

Warsztaty skierowane są do kobiet w ciąży i rodziców małych dzieci. Tematy, które będą na nich poruszane to m.in. pierwsza pomoc udzielana małemu dziecku i bezpieczeństwo kobiety ciężarnej. Poprowadzi je wykwalifikowany ratownik medyczny, który pokaże, jak udzielić pierwszej pomocy w stanach nagłych u niemowląt (bezdech, ciało obce w drogach oddechowych, utrata przytomności ) i odpowie na wiele nurtujących pytań, np. co to jest zespół śmierci łóżeczkowej – SIDS i czy kobieta w ciąży powinna zapinać pasy bezpieczeństwa ? Przyszłe mamy dowiedzą się więcej o pielęgnacji skóry w ciąży, wsparciu laktacji, żywieniu niemowląt i komórkach macierzystych. Przyszli i obecni rodzice spotkają się z ekspertem, który poprowadzi autorski warsztat „Bezpieczny transport niemowląt i małych dzieci”, dowiedzą się jak wybrać bezpieczny fotelik dla swojego dziecka, jak prawidłowo go zamontować w samochodzie oraz jak zapiąć dziecko w foteliku. Dodatkową atrakcją będzie konkurs z nagrodami.

Każda uczestnik warsztatów otrzyma podręcznik Bezpiecznego Malucha, w którym znajdzie schematy postępowania w przypadku nieszczęśliwych zdarzeń.

Warsztaty odbędą się 5 listopada w Galerii Katowickiej przy ul. 3 maja 30 , w godz. 17-20.30. Udział jest bezpłatny. Obowiązują zapisy na stronie organizatora http://www.bezpiecznymaluch.pl/warsztaty/zapisz/sie Więcej o zajęciach przeczytacie na stronie: http://www.bezpiecznymaluch.pl/o-warsztatach.html

 

Kategoria: Wydarzenia