Festiwal „Niepodległa Walcownia”

środa 31 października 2018
  • Podczas imprezy w Walcowni będzie można wziąć udział w grach, zabawach, zjeść grochówkę i zobaczyć, jak działa Gryfna Frelka - zabytkowa walcarka (fot. mat. organizatora)
    Podczas imprezy w Walcowni będzie można wziąć udział w grach, zabawach, zjeść grochówkę i zobaczyć, jak działa Gryfna Frelka - zabytkowa walcarka (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 11 listopada 2018
Gdzie: Katowice
Narodowe Święto Niepodległości można spędzić w Walcowni. Na miejscu czekać będzie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych, jak: pokazy grup rekonstrukcyjnych, koncerty, wystawa zabytkowych motocykli, zwiedzanie muzeum z przewodnikiem i wiele innych. Zobaczcie.

„Niepodległa z Walcownią” to festiwal, na którym znajdziemy wiele atrakcji związanych z dziedzictwem narodowym naszego kraju. Wydarzenie rozpoczną pokazy 6 grup rekonstrukcji historycznej (godz. 10-16). O każdej pełnej godzinie zostanie uruchomiona „Gryfna Frelka” - zabytkowa walcarka z 1903 r. (godz. 12-16). Chętni będą mogli wysłuchać opowieści „Nestorów Hutnictwa” oraz zwiedzić muzeum (godz. 15). Ponadto występy: Orkiestry Dętej OSP z Przyszowic (godz. 11-16), Wokalistów ze Śląskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w Katowicach (godz.13.15). Podczas pokazu filmowego będzie można zobaczyć „Animowaną Historię Polski” (godz. 14).

Dla najmłodszych przygotowano strefę animacji, a w niej gry, zabawy, malowanie buziek, balony. Na zgłodniałych będzie czekać wojskowa grochówka. Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa zabytkowych motocykli i silników. W wolnej chwili będzie można nauczyć się udzielać pierwszej pomocy w różnych sytuacjach.

„Niepodległa z Walcownią” odbędzie się 11 listopada w godz. 10-16 na terenie Walcowni w Katowicach (ul.11 Listopada). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego wymagana jest rezerwacja pod nr tel. 727 600 186 lub mailowo agnieszka.zawada@muzeatechniki.pl.

Szczegółowy plan imprezy znajdziecie na stronie wydarzenia

Kategoria: Wydarzenia