Książkopuzzle i wirtualne gogle w bibliotece

środa 7 listopada 2018
Kiedy: 
  • sobota 17 listopada 2018
Gdzie: Gliwice
Jeżeli lubicie gry - ta impreza jest dla Was. Zapowiada się dobra zabawa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Zawody w układaniu książkopuzzli, warsztaty malowania figurek, wirtualny świat z goglami VR i wiele innych atrakcji – znajdziecie w gliwickiej bibliotece.

Święto gier obchodzone jest w ramach International Games Week. Bibliogranie to zabawa z grami na różnych nośnikach. Z pewnością każdy znajdziecie coś dla siebie.

Zawody, prelekcje, warsztaty

To okazja do spotkania się z Marcinem Brykczyńskim – autorem licznych zbiorów wierszy i opowiadań dla dzieci. Nie zabraknie konkurencji na czas w układaniu książkopuzzli w rozmiarze ⅩⅩⅬ. Podczas warsztatów, uczestnicy pomalują figurki strażników Śródziemia i kreatywnie zmienią fabułę w grę. Będzie można wysłuchać prelekcji Piotra Milewskiego – projektanta gier i wykładowcy na specjalności Gamedec UKW w Bydgoszczy. Szkoła szachowa zaprezentuje pojedynek mistrzów i udzieli cennych wskazówek, tym którzy chcą nauczyć się grać w szachy. Będzie można zapoznać się z japońskim Madżong – 4-osobową grą na tzw. kamieniach. Miłośnicy nowoczesnych technologii wejdą do świata wirtualnego z goglami VR lub zagrają na specjalnie przygotowanych stanowiskach. Odbędą się również warsztaty „Gry dla małych i dużych”.

Wydarzenie odbędzie się 17 listopada w godz. 9-15 w Bibliotece Centralnej (ul. Kościuszki 17) w Gliwicach. Szczegółowy plan imprezy znajdziecie na stronie biblioteki

Kategoria: Wydarzenia