Ufoludek, mały gepard i święty – niezwykłe koty

piątek 9 listopada 2018
  • Wśród prezentowanych ras będą m.in. sfinksy, koty rosyjskie, syberyjskie i koty rasy devon rex. Niektóre z nich wyglądają, jak z innej planety (fot. pixabay)
    Wśród prezentowanych ras będą m.in. sfinksy, koty rosyjskie, syberyjskie i koty rasy devon rex. Niektóre z nich wyglądają, jak z innej planety (fot. pixabay)
Kiedy: 
  • sobota 17 listopada 2018
Gdzie: Gliwice
Przed nami kolejny pokaz kotów rasowych, tym razem w Gliwicach. Będzie można zobaczyć największego domowego kota, świętego kota birmańskiego, czy też rasy z dalekiej Syberii i Rosji. Przyjdź i zobacz koty, o których nie miałeś pojęcia!

Europa Centralna tego dnia zamieni się w kocią stolicę Polski. Pojawią się hodowcy z całego kraju i zaprezentują kilkadziesiąt niezwykłych kotów. Wiele z nich wygrywało międzynarodowe konkursy.

Brytyjczyki, sfinksy, ragdolle

Będzie można podziwiać m.in. maine coony. To jedne z największych kotów domowych na świecie - osiągają nawet 14 kilogramów. Nie zabraknie brytyjczyków, czy charakterystycznych sfinksów, które cechuje praktycznie całkowity brak sierści. Pojawią się również koty rasy devon rex tzw. „ufoludki” - o drobnej budowie z minimalnym owłosieniem, wyłupiastymi oczami i ogromnymi uszami. Będzie też można obejrzeć koty rosyjskie i syberyjskie. Z pewnością każdego zaciekawią małe gepardy, czyli koty bengalskie. W odróżnieniu od swojego dzikiego przodka są łagodne i przyjazne. Wśród unikalnych ras pojawi się święty kot birmański, który ma na stopach białe futro, natomiast na reszcie ciała lekko ciemniejsze. Jedną z perełek będzie kot rasy ragdoll, który po wzięciu na ręce, zaczyna wiotczeć niczym lalka. Jednak to tylko kilka ras, na pokazie pojawi się ich więcej.

Wymiana doświadczeń

Poza pokazem na uczestników czekać będą inne atrakcje. Podczas wydarzenia, każdy będzie mógł porozmawiać z hodowcami, poznać wiele informacji na temat danej odmiany, w tym jej charakteru, sposobu odżywiania czy pielęgnacji. Nie zabraknie konkursów. Pokaz kotów rasowych odbędzie się 17 listopada w godz. 13-19 w Europie Centralnej (ul. Pszczyńska) w Gliwicach. Wstęp wolny.

Więcej o wydarzeniu przeczytacie na stronie galerii

Kategoria: Wydarzenia