Miasteczko Zmysłów w Tychach

wtorek 13 listopada 2018
  • Miasteczko Zmysłów powstanie w Browarze Obywatelskim w Tychach (fot. mat. organizatora)
    Miasteczko Zmysłów powstanie w Browarze Obywatelskim w Tychach (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 24 listopada 2018 - niedziela 25 listopada 2018
Gdzie: Tychy
Miasteczko Zmysłów zawita do Tychów. Znajdziecie tu interaktywną wystawę z ponad 20 eksponatami, które pozwolą dowiedzieć się, jak działa ludzki mózg. Miasteczko to również spotkania z psychologiem dziecięcym, strefa animacji oraz sensoryczny kącik malucha.

„Miasteczka Zmysłów” Kinder Niespodzianki to wydarzenie podczas, którego dzieci uczą się poprzez zabawę, aktywnie i ciekawie spędzają wolny czas z rodzicami.

Oszukaj mózg i zobacz jak działa natura

Interaktywna wystawa to ponad 20 eksponatów. Dzieci i ich rodzice, dowiedzą się, jak działają prawa natury oraz jak można „oszukać” własny mózg. Będą złudzenia optyczne, triki związane z postrzeganiem, zabawy i zagadki logiczne, urządzenia pokazujące w prosty sposób, jak działają skomplikowane maszyny i wiele innych. Dzieci pobawią się również eksponatami tłumaczącymi wybrane prawa fizyki. Podczas zabawy zostaną wykorzystane wszystkie zmysły.

Spotkania z ekspertem

Dla rodziców odbędą się zajęcia w formie wykładu, po którym nie zabraknie dyskusji. Poprowadzi je psycholog dziecięcy (Dorota Zawadzka lub Dominika Słomińska). Udział w nich pozwoli zapoznać się z ciekawymi trendami w pracy z dziećmi, pomoże znaleźć odpowiedź na kilka pytań, np. w co i jak bawić się z dzieckiem, jak odkrywać talenty u swojej pociechy oraz dlaczego tak ważne jest, aby w zabawie angażować wszystkie zmysły. Spotkania odbędą się w sobotę 24 listopada w godz. 11-13 oraz 14-16. W niedzielę 25 listopada w godz. 11-13.

Baw się z Kinder Niespodzianką

Najmłodsi (2-4 lata) będą mogli pobawić się w kąciku maluszka. Tu znajdą tysiące klocków, wielkie kule do nawlekania, sortery, krosno, tablice kreatywne (na gumeczki), gigantyczne tangramy, zabawki trenujące małą i dużą motorykę. Starsi (4-9 lat) pobawią się w strefie zabaw i animacji. Odbędą się tu zajęcia dla dzieci, które lubią tańczyć, malować, rzeźbić, bawić się ciastoliną. Specjalnie dla nich animatorzy przygotowali scenariusz zabaw z kolorami, zapachami, fakturami. Będą animacje, warsztaty, konkursy – plastyczne, ruchowe, zręcznościowe i muzyczne.

Wydarzenie odbędzie się 24 i 25 listopada w Browarze Obywatelskim Tychy (ul. Browarowa 21). Udział w Miasteczku Zmysłów jest bezpłatny. W przypadku dużego zainteresowania organizatorzy będą ograniczać wejścia i wpuszczać rotacyjnie.

O wydarzeniu przeczytacie na fb: https://www.facebook.com/events/1984810374938837/.

Kategoria: Wydarzenia