Mama bohatera

wtorek 5 marca 2019
  • Głównym elementem spektaklu będzie mamina spódnica - w niej skrywać się będą różne światy i przestrzenie (fot. mat. organizatora)
    Głównym elementem spektaklu będzie mamina spódnica - w niej skrywać się będą różne światy i przestrzenie (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 9 marca 2019
Gdzie: Katowice
To tytuł spektaklu, który będzie można zobaczyć w Teatrze Gry i Ludzie w Katowicach. To opowieść o relacji dziecka z mamą - o jej granicach i cienkiej linii pomiędzy opiekuńczością rodzica, a niezależnością dziecka.
Spektakl, w reżyserii Macieja Nogiecia i Bartosza Sochy, realizowany jest w planie żywym i lalkowym. Oryginalny tekst picturebooka duetu autorskiego Roberto Malo i Francisco Javiera Mateo został napisany od nowa, rozbudowany, poszerzony o kilka epizodów i wzbogacony piosenkami.
 
Mamina spódnica
 
Głównym elementem spektaklu jest spódnica tytułowej mamy bohatera. W niej skrywać się będą światy i przestrzenie. Z niej wszystko będzie się wyłaniać i do niej powracać. Spódnica będzie zamkową górą, to znów jej wnętrze otworzy się, by ukazać pałacowe komnaty. Na jakiś czas zniknie, rozpadnie się na elementy tworzące jakiś krajobraz, by po chwili znów powrócić do swej właściwej funkcji, stając się częścią garderoby. Te metamorfozy będą pobudzać wyobraźnię młodego widza i zaskakiwać prostotą w budowaniu skojarzeń i iluzji. W spektaklu udział wezmą: Beata Zawiślak, Bartosz Socha i Szymon Strużek. Przedstawienie trwa 50 min.
 
Spektakl będzie można obejrzeć w sobotę 9 marca o godz. 16 w Teatrze Gry i Ludzie w Katowicach (Al. Niepodległości 2). Bilety są w cenie 20 zł - bilet jednoosobowy, 60 zł - bilet rodzinny (3+1 gratis). Rezerwacji biletów można dokonywać mailowo: rezerwacja@gryiludzie.pl lub tel. 501 395 069 (również SMS).

 

 

 

Kategoria: Wydarzenia