Spotkaj się z Mateuszem Damięckim i poleć w kosmiczną podróż

środa 14 listopada 2018
  • W ramach Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej odbędzie się spotkanie z aktorem - Mateuszem Damięckim - na zdjęciu z tatą (fot. archiwum zdjęć na Fb M. Damięckiego)
    W ramach Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej odbędzie się spotkanie z aktorem - Mateuszem Damięckim - na zdjęciu z tatą (fot. archiwum zdjęć na Fb M. Damięckiego)
Patronat silesiadzieci.pl
Kiedy: 
  • poniedziałek 19 listopada 2018 - piątek 14 grudnia 2018
Gdzie: Sosnowiec
W ramach Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej odbędą się imprezy promujące teatr, bibliotekę i literaturę m.in. spotkanie z Mateuszem Damięckim, warsztaty teatralne, spektakl „Kosmiczna Podróż”. Projekt adresowany jest głównie do dzieci i młodzieży. Zobaczcie co przygotowano.

„Literacko – artystyczne konteksty teatru” to temat przewodni 4. edycji Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej. Wydarzenie rozpocznie się 19 listopada wernisażem wystawy „Dzieła wieszczów na polskiej scenie do 1939 r. (godz.12).

Międzypokoleniowa współpraca

W projekcie wezmą udział dzieci i młodzież, w tym dzieci chore („Przygody żółtej żyrafy” w Centrum Pediatrii) oraz dzieci niepełnosprawne (warsztaty pantomimiczne - „Sztuka bez słów”). Organizatorzy nie zapomnieli także o osobach starszych, dla których udział w tym przedsięwzięciu, będzie nie tylko atrakcyjną formą spędzenia wolnego czasu, ale także dowodem na to, że mają jeszcze wiele do zaoferowania młodym ludziom. Zacieśnieniu tej międzypokoleniowej więzi oraz kształtowaniu postawy tolerancji, będą służyć warsztaty teatralne „Daj sobie szansę", w których będą uczestniczyć dzieci wraz ze swoimi dziadkami oraz zajęcia teatralne „Seniorzy dzieciom", podczas których powstaną spektakle, prezentowane później dzieciom w filiach Biblioteki.

Wystawa, wykłady, koncerty

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa historyczna o polskich scenicznych realizacjach dramatów romantycznych oraz wystawa „Dramat romantyczny w polskim plakacie teatralnym". Odbędzie się również cykl wykładów na temat obecności i roli literatury i sztuki w teatrze z udziałem pracowników naukowych Zakładu Teatru i Dramatu Uniwersytetu Śląskiego, a także koncert poezji śpiewanej „Wieczór przy świecach”. Nie lada gratką będzie spotkanie ze znanym i popularnym aktorem sceny polskiej - Mateuszem Damięckim.

Warsztaty i zabawa

Młodzież będzie walczyć o nagrody w przeglądzie zespołów kabaretowych „W oparach śmiechu”. Dla uzdolnionych plastycznie osób przewidziano warsztaty komputerowego tworzenia projektów scenografii. Dla dzieci, które lubią bawić się w teatr i marzą o zawodzie aktora przewidziano zajęcia „Theatrum mundi" oraz warsztaty logopedyczne „Akrobatyka języka, czyli trening czyni mistrza". W „Kosmiczną podróż” zabierze widzów Teatr Czarnego Tła z Chorzowa. Projekt zakończy 14 grudnia uroczysta gala, gdzie młodzi widzowie wysłuchają koncertu w wykonaniu młodych utalentowanych artystów z Zespołu Szkół Muzycznych w Sosnowcu oraz zobaczą spektakl „Marzenia małej pacynki".

Dokładny program Sosnowieckiej Jesieni Teatralnej znajdziecie na stronie biblioteki. Na warsztaty obowiązują zapisy. Wydarzenie rozpocznie się 19 listopada i potrwa do 14 grudnia. Kilkutygodniowy projekt, dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, w ramach programu „Partnerstwo dla Książki".

Zagłębiowska Mediateka w Sosnowcu mieści się przy ul. Kościelnej 11.

Kategoria: Wydarzenia