Karuzela, jarmark i magia świąt

środa 14 listopada 2018
  • Karuzela „Żorzanka" przyjechała do Żor z Francji. To najpiękniejsza ozdoba tego typu kraju i jedna z piękniejszych w Europie (fot. mat. UM Żory)
    Karuzela „Żorzanka" przyjechała do Żor z Francji. To najpiękniejsza ozdoba tego typu kraju i jedna z piękniejszych w Europie (fot. mat. UM Żory)
Kiedy: 
  • czwartek 6 grudnia 2018 - sobota 22 grudnia 2018
Gdzie: Żory
Pierniki pachnące cynamonem, grzane herbaty z miodem i imbirem, swojskie wina, nietuzinkowe ozdoby i prezenty świąteczne, a także jedna z najpiękniejszych karuzela w Europie - to wszystko czeka na odwiedzających Jarmark Świąteczny w Żorach.

Oprócz straganów będą zabawy, wspólne kolędowanie, a wszystko to przy pachnących, świątecznych dekoracjach. Każdy odwiedzający jarmark bożonarodzeniowy w Żorach, będzie mógł wybrać ciekawe prezenty świąteczne. Znajdziemy tu różnych wystawców, kupić będzie można zabawki, ale też pierniki, wina, czy nietuzinkowe ręcznie robione ozdoby świąteczne. Na najmłodszych gości czekać będzie dwupoziomowa karuzela – jedna z piękniejszych w Europie – wyposażona w 34 figury nawiązujące do powieści  Juliusza Verne’a.

Jarmark rozpocznie się w dzień Świętego Mikołaja o godz. 11 na Rynku w Żorach i potrwa do godz. 20 w sobotę 22 grudnia. Wstęp wolny. Więcej przeczytacie na stronie wydarzenia.

Kategoria: Wydarzenia