Minerały, dinozaury i biżuteria

środa 21 listopada 2018
  • Podczas Giełdy Minerałów będzie można obejrzeć meteoryty, kupić biżuterię, a dzieci wezmą udział w warsztatach paleontologicznych (fot. mat. Politechniki Śląskiej)
    Podczas Giełdy Minerałów będzie można obejrzeć meteoryty, kupić biżuterię, a dzieci wezmą udział w warsztatach paleontologicznych (fot. mat. Politechniki Śląskiej)
Kiedy: 
  • sobota 24 listopada 2018 - niedziela 25 listopada 2018
Gdzie: Gliwice
Tradycyjna Giełda Minerałów jest miejscem spotkań kolekcjonerów, wystawców oraz sympatyków geologii i mineralogii. To również okazja do zobaczenia pozaziemskich skał – meteorytów. Mamy z pewnością znajdą coś dla siebie z biżuterii, a najmłodsi pobawią się w paleontologa i zobaczą wystawę dinozaurów z Krasiejowa.

Giełda Minerałów tradycyjnie odbywa się w listopadzie, w murach Politechniki Śląskiej na Wydziale Górnictwa i Geologii. Swoją ofertę zaprezentuje kilkudziesięciu wystawców.

Minerały i biżuteria

Wśród wystawców znajdziemy grupę poszukiwaczy minerałów i skamieniałości, którzy na swoich stoiskach będą mieć okazy pochodzące z Polski oraz różnych stron świata. Minerały, skamieniałości, wielobarwne kamienie szlachetne i ozdobne, stanowią również cenny surowiec pieczołowicie obrabiany przez rzemieślników i artystów oferujących podczas giełdy bogaty asortyment biżuterii i wyrobów jubilerskich.

Mamuty i tyranozaury

24 listopada odbędzie się wykład „Mamut w Pigułce” (godz.12, aula 300). Wydarzenie to również wystawa dinozaurów, którą przygotuje Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. Najmłodsi będą mogli pobawić się w paleontologa, gdzie w piaskownicy odkryją szkielet tyranozaura. Podczas trwania giełdy będzie można zobaczyć Muzeum Geologii i Złóż Politechniki Śląskiej.

Giełda Minerałów oraz kiermasz biżuterii odbędzie się 24 i 25 listopada na Politechnice Śląskiej (Wydział Górnictwa i Geologii) w Gliwicach. Ceny biletów to: 6 zł – normalny, 4 zł – ulgowy, 12 zł rodzinny (rodzice+dzieci).

O wydarzeniu przeczytacie na Fb.

Wydział Górnictwa i Geologii Politechniki Śląskiej mieści się przy ul. Akademickiej 2 w Gliwicach.

Kategoria: Wydarzenia