Świąteczny Jarmark na Nikiszu

poniedziałek 26 listopada 2018
  • 11. Jarmark na Nikiszu odbędzie się 7-9 grudnia (fot. mat. organizatora)
    11. Jarmark na Nikiszu odbędzie się 7-9 grudnia (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 7 grudnia 2018 - niedziela 9 grudnia 2018
Gdzie: Katowice
Trzy dni pokazów artystycznych, ponad 200 wyselekcjonowanych wystawców z całej Polski, karuzela wiedeńska, iluminacje świetlne i wiele innych atrakcji – tak zapowiada się najbliższy 11. Jarmark na Nikiszu.

To jeden z najbardziej ulubionych jarmarków w regionie. Być może dlatego, że organizowany na 110-letnim, klimatycznym osiedlu górniczym, jakim jest Nikiszowiec.

Ponad 200 wystawców

Tym razem ponad 200 wystawców z całej Polski zaprezentuje wyroby rękodzielnicze. Na stoiskach znajdziemy: biżuterię, ozdoby z filcu, koronki i hafty. Do tego ręcznie malowana porcelana, ozdoby witrażowe, produkty z mydła i lawendy. Będą też stoiska ze świątecznymi specjałami, m.in.  piernikami i innymi słodyczami, nalewkami, dżemami i miodami. Na jarmarku zaopatrzymy się również w ozdoby na choinkę, pamiątki i gadżety związanymi z Nikiszowcem i Śląskiem.

Spotkanie z Mikołajem i pokazy artystyczne

Dla dzieci dostępna będzie karuzela wiedeńska i mikołajkowa. Odbędzie się też spotkanie ze „Śląskim Mikołajem" oraz widowisko pt. „Sekrety Świętego Mikołaja" w wykonaniu Teatru Gry i Ludzie. Na scenie zaprezentują się też zespoły muzyczne, m.in. chór Gospel Sound, Max Bravura, Chór Mieszany Ogniwo i artyści Julia Jargos czy Leski. Gwoździem programu będą iluminacje świetlne. To tylko niektóre z zaplanowanych atrakcji. Szczegółowy progam wydarzenia znajdziecie stronie wydarzenia na Fb.

Jarmark odbędzie 7-9 grudnia, w godz. 14-20 na Placu Wyzwolenia w katowickim Nikiszowcu.

Kategoria: Wydarzenia