Cynkowanie piernika w Walcowni

poniedziałek 3 grudnia 2018
  • „Cynkowanie piernika" odbędzie się 8 grudnia w katowickiej Walcowni (fot. mat. organizatora)
    „Cynkowanie piernika" odbędzie się 8 grudnia w katowickiej Walcowni (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 8 grudnia 2018
Gdzie: Katowice
W ubiegłym roku było „walcowanie piernika”, w tym przyszedł czas na jego „cynkowanie” – Muzeum Hutnictwa Cynku w Katowicach zaprasza na 2. edycję warsztatów świątecznych, podczas których powstaną wyjątkowe smakołyki i ozdoby świąteczne.

O godz. 12,14 i 16 nastąpi rozruch maszyn. Po pokazie pracy walcarek odbędą się warsztaty zdobienia upieczonych wcześniej w Walcowni pierników. Powstaną też ozdoby świąteczne z szyszek, drewna, papieru, materiału, wstążek i makaronu. Wszystkie wytworzone na miejscu ozdoby będzie można zawiesić na znajdującej się w Walcowni choince lub wziąć ze sobą do domu i przystroić nimi własną.

Wspólne kolędowanie i strojenie choinki

Czym byłyby warsztaty świąteczne bez wspólnego kolędowania. Zadba o to Adrianna Noszczyk, która poprowadzi zajęcia wokalne - na warsztat zostaną wzięte oczywiście kolędy. Odbędzie się też minirecital artystki. Na zakończenie wszyscy uczestnicy wydarzenia razem przystroją choinkę.

„Cynkowanie piernika" odbędzie się 8 grudnia w Walcowni Hutnictwa Cynku w Katowicach, przy ul. 11 Listopada (wjazd od ul. Roździeńskiej 25) w godz. 12-18. Wstęp na imprezę jest płatny. Dzieci i młodzież zapłacą 15 zł, dorośli – 20 zł. Wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsc mailowa: adrianna.noszczyk@muzeatechniki.pl lub tel. 727 600 186.

Więcej o wydarzeniu przeczytacie na stronie wydarzenia na Fb.

 

Kategoria: Wydarzenia