Drzwi otwarte Metropolii

wtorek 4 grudnia 2018
  • W dawnej siedzibie Muzeum Śląskiego przez 16 dni będzie się wiele działo: od warsztatów przez koncerty i pokazy (fot. mat. organizatora)
    W dawnej siedzibie Muzeum Śląskiego przez 16 dni będzie się wiele działo: od warsztatów przez koncerty i pokazy (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 1 grudnia 2018 - niedziela 16 grudnia 2018
Gdzie: Katowice
Interaktywna wystawa, koncerty, mapping, ciekawe spotkania, pokazy filmowe i warsztaty ekologiczne dla najmłodszych, to atrakcje, które odbywać się będą w gmachu dawnego Muzeum Śląskiego w ramach szczytu klimatycznego.

Drzwi otwarte Metropolii w dawnym Muzeum Śląskim to imprezy dedykowane całym rodzinom. Część wydarzeń dostosowanych jest również do potrzeb osób niewidomych i niesłyszących.

Pokazy, warsztaty i koncerty

Odbywać się będą m. in. koncerty Zespołu Szkół Muzycznych w Rudzie, koncert PSM I i II stopnia im. Karłowicza w Katowicach, koncert szkoły muzycznej w Bytomiu czy koncertu kwartetu smyczkowego Aukso. Będą warsztaty poruszające ważne tematy dla młodzieży m. in. o kształtowaniu świadomości obywatelskiej i warsztaty na temat zaangażowania mieszkańców w proces podejmowania decyzji, które poprowadzi Gil Panalosa – człowiekiem, który inspirował i doradzał decydentom i społecznościom w ponad 300 różnych miastach na całym świecie. Nie zabraknie również warsztatów muzycznych. Oprócz tego odbędą się konferencje, pokazy filmów – m.in. „Znikająca wyspa”, połączonych z rozmową z ekspertami. Będzie też możliwość spotkania i porozmawiania z Filipem Springerem – reporterem i fotografem, finalistą literackiej nagrody Nike i nagrody im. R. Kapuścińskiego. To tylko kilka propozycji, jakie przygotowała Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia dla mieszkańców i uczestników nadchodzącego szczytu klimatycznego.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Na niektóre wydarzenia konieczna jest rejestracja, szczegóły przeczytacie na stronie wydarzenia na Fb.

Imprezy odbywać się będą między 1–16 grudnia, od poniedziałku do piątku w godz. 9-23, w weekendy w godz. 10-23 w dawnym budynku Muzeum Śląskiego, przy Al. W. Korfantego 3 w Katowicach.

Kategoria: Wydarzenia