Legendia w magicznym klimacie mikołajek i świątecznego czaru

czwartek 6 grudnia 2018
  • 8 grudnia Jamę Bazyliszka odwiedzi Mikołaj, z którym dzieci będą mogły sobie zrobić zdjęcia i zagrać w gry (fot. mat. organizatora)
    8 grudnia Jamę Bazyliszka odwiedzi Mikołaj, z którym dzieci będą mogły sobie zrobić zdjęcia i zagrać w gry (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 8 grudnia 2018 - niedziela 23 grudnia 2018
Gdzie: Chorzów
8 grudnia Święty Mikołaj odwiedzi chorzowską Legendię i spotka się z dziećmi w Jamie Bazyliszka. Tego dnia rusza także kiermasz świąteczny, który odbędzie się w sąsiedztwie Jamy Bazyliszka oraz Legendii Flower. Będzie można go odwiedzać w każdy przedświąteczny weekend.

Przejażdżka na diabelskim młynie w zimowej atmosferze, z kubkiem gorącego grzańca w ręku? Taki scenariusz w Legendii Śląskim Wesołym Miasteczku będzie możliwy już od 8 grudnia! Tego dnia spodziewamy się także wizyty Świętego Mikołaja w Jamie Bazyliszka.

Z Laponii do Legendii

Jamę Bazyliszka można odwiedzać w każdą sobotę i niedzielę od godz. 10 do 20. Można tutaj skorzystać zarówno z Bazyliszka, jak i Gaju Urwisów, czyli jednego z największych w Polsce rura parków. Dostępny jest także game room oraz bistro Pod Zielonym Pazurem. 8 grudnia na najmłodszych gości parku czekają dodatkowe niespodzianki. Od godz. 14 ich czas w Jamie umilą elfy - pomocnicy Mikołaja, którzy przygotowali specjalnie na tę okazję różne gry i zabawy. A o godz. 16 przyjedzie sam Święty Mikołaj! Kiedy już dotrze do Legendii, dzieci będą mialy okazję spędzić z nim czas, porozmawiać, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie i oczywiście otrzymać prezenty! Na ten dzień Legendia przygotowała także specjalną ofertę w Jarmarku Kurkowo, czyli sklepie z upominkami w Jamie Bazyliszka.

Kiermasz świąteczny i Legendia Flower

Od najbliższej soboty grudniowym weekendom w Jamie towarzyszyć będzie minikiermasz świąteczny przy diabelskim młynie Legendia Flower, podczas którego będzie można zakupić świąteczne upominki, napić się grzanego wina oraz podziwiać okolicę z wysokości 40 metrów. W dniach 8-9, 15-16 oraz 22-23 grudnia goście Legendii ogrzeją się przy bonfire place, czyli prawdziwym ognisku, trzymając w ręku grzane wino. A jak już każdy zakupi świąteczny upominek, warto wybrać się na przejażdżkę na diabelskim młynie - Legendii Flower. Ta przyjemność będzie kosztować każdą osobę 8 zł albo 15 zł, gdy zdecyduje się zabrać ze sobą kocyk i… grzane wino. Wstęp na kiermasz jest bezpłatny. Wejście w tych dniach na teren parku możliwe jest jedynie od ul. Chorzowskiej.

Wszystkie informacje na temat działalności parku zimą można znaleźć na stronie www.legendia.pl.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Jak co roku przedstawiamy Wam zestawienie najciekawszych, wg nas, prezentów gwiazdkowych. Są to niebanalne projekty tworzone z pasją w małych manufakturach, głównie na Śląsku. Wśród propozycji są m.in. drewniana biżuteria, grafiki do pokoików dziecięcych, hity książkowe, ubranka i mebelki. Jest coś dla młodszych i starszych pociech, a także dla ich mam.

Prezenty pod choinkę – najciekawsze propozycje