Familijny pokaz spektaklu „Staś i Zła Noga"

czwartek 23 maja 2019
  • Spektakl powstał na bazie komiksu „Przygody Stasia i Złej Nogi” (fot. mat. organizatora)
    Spektakl powstał na bazie komiksu „Przygody Stasia i Złej Nogi” (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • wtorek 4 czerwca 2019
Gdzie: Katowice
Główny bohater – kilkunastoletni chłopiec. Jego przyjaciel – Zła Noga. Do tego Mama walcząca z systemem i mnóstwo dziwnych sytuacji. Opowieść pełna humoru przekazuje jednak ważne prawdy o życiu, o codziennej rzeczywistości osób niepełnosprawnych. Już niebawem, w ramach ostatniej w tym sezonie Premiery Rodzinnej w Teatrze Śląskim - "Staś i Zła Noga".

Staś przyjaźni się ze swoją Złą Nogą, ale Mama powoli zaczyna martwić się, że ten nietypowy przyjaciel sprowadzi na jej syna nieszczęście. Chłopiec zaczyna przynosić ze szkoły kiepskie oceny i powoli traci kolejnych znajomych. Mama również wydaje się nie mieć szczególnego szczęścia do międzyludzkich relacji. Czy Zła Noga jest naprawdę taka zła? A może to tylko wymysł Stasia, który próbuje wymigać się od obowiązków i kar?

Fenomen na skalę kraju

„Staś i Zła Noga” w reżyserii Bartłomieja Błaszczyńskiego to wyjątkowa propozycja repertuarowa Teatru Śląskiego. Spektakl powstał na podstawie komiksu jednego z najzdolniejszych polskich rysowników, Tomasza „Spell'a” Grządzieli pt. „Przygody Stasia i Złej Nogi”, który był publikowany w internecie, następnie wydany w Kulturze Gniewu (jednym z najważniejszych polskich wydawnictw komiksowych), aby za sprawą adaptacji Katarzyny Błaszczyńskiej znaleźć się na deskach Teatru Śląskiego. Niewiele teatrów w Polsce zdecydowała się na inscenizację komiksu, a sukces artystyczny „Stasia...” jest fenomenem na skalę kraju. Przedstawienie adresowane jest do dzieci od 10. roku życia i młodzieży, czyli do grupy wiekowej dotychczas zaniedbywanej przez rodzime teatry. Niezwykłość tego przedsięwzięcia tkwi również w tym, że na równi z widzami z tej grupy wiekowej, przygodami Stasia, Złej Nogi i ich mamy wzruszają się i bawią rodzice czy dziadkowie. Spektakl spotkał się bardzo przychylnym odbiorem krytyków i widowni teatralnej. Dostał się do finału 25. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, a także znalazł się w gronie 15 finalistów projektu „Teatr Polska” i po wakacyjnej przerwie ruszy w tournée po Polsce. 4 czerwca o godz. 9.30 na Scenie w Malarni Teatru Śląskiego w Katowicach (Rynek 10) odbędzie się Premiera Rodzinna spektaklu. Bilety na ten pokaz można kupić w specjalnej cenie 25 zł. Następnie spektakl będzie grany 4 czerwca o godz. 11, 5 czerwca o godz. 9.30 i 11 oraz 6 czerwca o godz. 11.30.  Bilety można rezerwować dzwoniąc do Kasy (32 259 93 60) lub Biura Obsługi Widzów (32 258 89 67).

Kategoria: Wydarzenia