Szydełkowa szopka Babci Klary

środa 12 grudnia 2018
Kiedy: 
  • wtorek 18 grudnia 2018
Gdzie: Gliwice
To tytuł jasełek, z oryginalnymi włóczkowymi lalkami. W świąteczny nastrój wprowadzi widzów nie tylko bajka, ale również wspólne kolędowanie. Historię znaną od 2 tys. lat będzie można zobaczyć w Teatrze Miejskim w Gliwicach.

„Szydełkowa szopka Babci Klary” to idealna propozycja na rodzinny wieczór świąteczny. Bajka w wykonaniu Wędrownego Teatru Małe Mi przywołuje tradycyjne postacie obecne w szopce. Główni bohaterowie, jak Dzieciątko, Maryja, Józef, Trzej Królowie oraz mnóstwo Aniołów przybiorą postać lalek, wykonanych z włóczki. Wieczór zakończy wspólne muzykowanie prowadzone przez rozśpiewaną Parparuszę z Wędrownej Wytwórni Opowieści. Widzowie będą mogli zaśpiewać znane i lubiane kolędy i pastorałki.

Spektakl będzie można zobaczyć 18 grudnia na Dużej Scenie o godz. 17.30 w Teatrze Miejskim w Gliwicach. Bajka przeznaczona jest dla dzieci od 2. roku życia. Bilety w cenie 5 zł (dziecko) i 10 zł (dorosły) będą do nabycia w kasach Teatru (ul. Nowy Świat 55-57, ul. Dolnych Wałów 3) lub na stronie teatru.

Partnerem wydarzenia jest Centrum Inicjatyw Społecznych w Gliwicach.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Jak co roku przedstawiamy Wam zestawienie najciekawszych, wg nas, prezentów gwiazdkowych. Są to niebanalne projekty tworzone z pasją w małych manufakturach, głównie na Śląsku. Wśród propozycji są m.in. drewniana biżuteria, grafiki do pokoików dziecięcych, hity książkowe, ubranka i mebelki. Jest coś dla młodszych i starszych pociech, a także dla ich mam.

Prezenty pod choinkę – najciekawsze propozycje