Alarm smogowy - dziś bezpłatne przejazdy!

środa 19 grudnia 2018
  • Zła jakość powietrza spowodowała, że przejazdy środkami komunikacji na liniach KZK GOP, MZKP i MZK, a także Kolei Śląskich są dziś bezpłatne (fot. pixabay)
    Zła jakość powietrza spowodowała, że przejazdy środkami komunikacji na liniach KZK GOP, MZKP i MZK, a także Kolei Śląskich są dziś bezpłatne (fot. pixabay)
Kiedy: 
  • środa 19 grudnia 2018
Gdzie: Śląsk
Dziś z powodu prognozowanej bardzo złej jakości powietrza, kierowcy posiadający ze sobą dowód rejestracyjny oraz osoba towarzysząca mogą bezpłatnie podróżować komunikacją miejską na terenie Metropolii.

19 grudnia bezpłatne przejazdy będą obowiązywać na liniach KZK GOP, MZKP Tarnowskie Góry, MZK Tychy oraz Kolei Śląskich (wyjątek relacja Chałupki–Bohumin oraz Ornak na odcinku Żywiec–Zakopane). Osoby podróżujące za darmo nie muszą być formalnie właścicielem dowodu rejestracyjnego. Bezpłatne przejazdy w dni smogowe ogłaszane są, gdy normy zanieczyszczeń w powietrzu (pyłu PM 10) przekroczą wartość alarmowe.

Pamiętajcie również, że jeżeli stężenia są przekroczone należy unikać aktywności na zewnątrz, jak sport, długie spacery. Szczególnie powinny uważać kobiety w ciąży, małe dzieci oraz osoby starsze i starać się nie wychodzić z domu.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Jak co roku przedstawiamy Wam zestawienie najciekawszych, wg nas, prezentów gwiazdkowych. Są to niebanalne projekty tworzone z pasją w małych manufakturach, głównie na Śląsku. Wśród propozycji są m.in. drewniana biżuteria, grafiki do pokoików dziecięcych, hity książkowe, ubranka i mebelki. Jest coś dla młodszych i starszych pociech, a także dla ich mam.

Prezenty pod choinkę – najciekawsze propozycje