Żywa szopka w zoo

środa 19 grudnia 2018
  • Żywą szopkę w śląskim zoo będzie można odwiedzać od 21 grudnia do 6 stycznia (fot. mat. oragnizatora)
    Żywą szopkę w śląskim zoo będzie można odwiedzać od 21 grudnia do 6 stycznia (fot. mat. oragnizatora)
Kiedy: 
  • piątek 21 grudnia 2018 - niedziela 6 stycznia 2019
Gdzie: Chorzów
W Śląskim Ogrodzie Zoologicznym, jak co roku zagości szopka bożonarodzeniowa z żywymi zwierzętami. W tym roku będzie wyjątkowa, bo udekorowana ozdobami wykonanymi przez dzieci z naszego regionu.

Szopkę będzie można zobaczyć w okolicy pawilonu dydaktycznego. Oprócz figur świętej rodziny i trzech króli, znajdą się w niej zwierzęta mieszkające w zoo: osiołki, kozy i owieczki. Dodatkowo szopkę będą zdobić prace wykonane przez dzieci, które uczestniczyły w konkursie na ozdobę choinkową.

Stajenkę będzie można oglądać od 21 grudnia do 6 stycznia w godz. 9-16. W tych dniach obowiązuje promocyjna cena biletów - 7,50 zł (normalny) i 2,50 zł (ulgowy). Bilety w promocyjnej cenie są do nabycia wyłącznie w kasie głównej zoo.

Informację o szopce znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

Śląski Ogród Zoologiczny mieści się przy promenadzie Gen.Jerzego Ziętka 7 w Chorzowie.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

fot. pexels

Rok 2018 dobiega końca. Był to rok obfity w nowości książkowe dla dzieci. Zobaczcie, które tytuły zasługują, wg nas, na miano najlepszych. Wiele z nich recenzowaliśmy. Są też perełki, których do tej pory na naszym portalu nie widzieliście. Niektóre książki to pozycje nieoczywiste i niepozorne, ich lektura dostarczyła nam jednak niezapomnianych wrażeń.

Top 10 – najlepsze książki dla dzieci 2018 roku

W trakcie świątecznych przygotowań dzieci zadają często wiele pytań: Dlaczego ubieramy choinkę? Czemu na kolacji wigilijnej jest 12 potraw? Dlaczego renifer Świętego Mikołaja ma czerwony nos? Podpowiadamy, jak na nie odpowiedzieć.

5 najczęściej zadawanych pytań dotyczących Świąt