Niesamowita Energia na Śląskim Festiwalu Nauki

czwartek 3 stycznia 2019
  • Jedną z atrakcji na ŚFN będzie spotkanie z astronautką NASA – Nicole Stott (fot. mat. organizatora)
    Jedną z atrakcji na ŚFN będzie spotkanie z astronautką NASA – Nicole Stott (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 11 stycznia 2019 - poniedziałek 14 stycznia 2019
Gdzie: Katowice
600 bezpłatnych propozycji, takich jak warsztaty, pokazy naukowe, doświadczenia, spotkania z autorytetami, jak astronautka NASA – Nicole Stott. Odkryjecie m.in. tajniki kuchni molekularnej, zobaczyć niesamowite widowisko laserowe i wystawę BJÖRK . To i wiele więcej na Śląskim Festiwalu Nauki.

Śląski Festiwal Nauki to propozycja na ciekawie spędzony czas dla całych rodzin. Hasłem przewodnim Festiwalu będzie Energia. Prologiem będzie „Noc biologów” (11 stycznia). W sobotę (12 stycznia) w Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego odbędzie się oficjalna inauguracja festiwalu. 13 i 14 stycznia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym zostanie otwarta główna przestrzeń festiwalowa.

Strefa Kosmiczna, lasery i znani ludzie

Na odwiedzających będą czekać stanowiska pokazowe, warsztaty, wykłady, koncerty oraz atrakcje z sześciu obszarów nauki. Nie zabraknie wybitnych osobistości, jak astronautka NASA - Nicole Stott, prof. Katarzyna Kłosińskiej i prof. Jan Miodek, reportażysta Hugo Bader i Mariusz Sczygieł. Będzie możliwość spotkania z osobami ze świata internetowego, m.in. Arleną Witt i Grupą Filmową Darwin. Dla lubiących adrenalinę będą przygotowane naukowe escape roomy oraz specjalna strefa dla fanów e-sportu. W strefie kosmicznej dzieci na pewno ucieszy dmuchane mobilne planetarium, rakieta kosmiczna, wybieg dla łazików marsjańskich, skafandry kosmiczne oraz kosmiczne kolorowanki i puzzle. Nowością będzie strefa naukowych pokazów laserowych.

Zostaw dziecko pod fachową opieką i zwiedzaj bez przeszkód

Jeżeli wybieracie się na festiwal z małą pociechą możecie ją zostawić pod opieką profesjonalnych animatorów i opiekunów w specjalnie przygotowanej strefie. Z pewnością umilą pociechom czas, a Wy spokojnie będziecie mogli odwiedzić festiwal.

Udział jest bezpłatny, na niektóre wydarzenia obowiązuje wcześniejsza rejestracja na stronie zapisów ŚFN.

Organizatorami wydarzenia są: Uniwersytet Śląski w Katowicach (lider i pomysłodawca przedsięwzięcia), Miasto Katowice (oficjalny gospodarz wydarzenia), Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny, Akademia Wychowania Fizycznego w Katowicach, Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach, Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza w Częstochowie, Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia.

Więcej o wydarzeniu przeczytacie na stronie Śląskiego Festiwalu Nauki.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe mieści się przy Plac Sławika i Antalla 1 w Katowicach.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

fot. pexels

Rok 2018 dobiega końca. Był to rok obfity w nowości książkowe dla dzieci. Zobaczcie, które tytuły zasługują, wg nas, na miano najlepszych. Wiele z nich recenzowaliśmy. Są też perełki, których do tej pory na naszym portalu nie widzieliście. Niektóre książki to pozycje nieoczywiste i niepozorne, ich lektura dostarczyła nam jednak niezapomnianych wrażeń.

Top 10 – najlepsze książki dla dzieci 2018 roku