Finał WOŚP na rynku w Katowicach

piątek 4 stycznia 2019
  • 27. Finał WOŚP odbędzie się 13 stycznia na katowickim Rynku (fot. mat. organizatora)
    27. Finał WOŚP odbędzie się 13 stycznia na katowickim Rynku (fot. mat. organizatora)
  • 27. Finał WOŚP odbędzie się 13 stycznia na katowickim Rynku (fot. mat. organizatora)
    27. Finał WOŚP odbędzie się 13 stycznia na katowickim Rynku (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 13 stycznia 2019
Gdzie: Katowice
To już 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem odbędzie się na katowickim Rynku. Zagrają m.in. Gutek i Lipali. Będą pokazy, animacje dla dzieci, licytacje i przede wszystkim mnóstwo pozytywnej energii.

Tegoroczne hasło Orkiestry to: „Pomaganie jest dziecinne proste. Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych". To placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. Do szpitali trafić mają zaawansowane urządzenia jak: rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii.

Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej

Podczas finału WOŚP na katowickim Rynku wystąpią m.in. zespół Aiselis, A.Y.A, Seven on Seven, Hengelo, HURROCKAINE, a także Gutek i Lipali. Spotkać będzie można strażaków z OSP Dąbrówka Mała wraz z psami tropiącymi. O atrakcje zadbają także animatorki dla dzieci, Katowicki Klub Morsów ARKTYKA oraz Balonolandia. Gramy razem! Do końca świata i jeden dzień dłużej!

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia na Rynku w Katowicach. Więcej przeczytacie na stronie wydarzenia na Fb.

 

Kategoria: Wydarzenia