Cyrk bez zwierząt

poniedziałek 7 stycznia 2019
Kiedy: 
  • poniedziałek 7 stycznia 2019 - czwartek 31 stycznia 2019
Gdzie: Chorzów
To wystawa plakatów, które poruszają problem wykorzystywania zwierząt w cyrkach. Część z nich skierowana jest bezpośrednio do dzieci, które często są nieświadome cierpienia tresowanych zwierząt.

Na wystawie zobaczymy plakaty, które nie epatują przemocą, a ukazują zwierzęta w niewoli odczuwające strach i ból tak samo jak ludzie. Celem twórców wystawy było zwiększenie świadomości społecznej na temat ochrony praw zwierząt i ich etycznego traktowania. Plakaty prowokują do dyskusji i działania. Ich autorami są studenci Instytutu Sztuki PWSZ w Tarnowie, a powstały w pracowni Wojciecha Kołka.

Wystawę można oglądać w Galerii w Bramie mieszczącej się w Chorzowskim Centrum Kultury (ul. Sienkiewicza 3) do końca stycznia. Wstęp jest bezpłatny.

Informacje o wystawie znajdziecie na stronie wydarzenia na Fb.

 

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

fot. pexels

Rok 2018 dobiega końca. Był to rok obfity w nowości książkowe dla dzieci. Zobaczcie, które tytuły zasługują, wg nas, na miano najlepszych. Wiele z nich recenzowaliśmy. Są też perełki, których do tej pory na naszym portalu nie widzieliście. Niektóre książki to pozycje nieoczywiste i niepozorne, ich lektura dostarczyła nam jednak niezapomnianych wrażeń.

Top 10 – najlepsze książki dla dzieci 2018 roku