Afromental, Pokahontaz i wielka pucha dla WOŚP

poniedziałek 7 stycznia 2019
  • Sosnowiec jako jedno z 12 miast będzie partnerem WOŚP przy tworzeniu transmisji tv i zagości na antenie TVN, TTV i TVN24 (fot. UM Sosnowiec)
    Sosnowiec jako jedno z 12 miast będzie partnerem WOŚP przy tworzeniu transmisji tv i zagości na antenie TVN, TTV i TVN24 (fot. UM Sosnowiec)
  • Sosnowiec jako jedno z 12 miast będzie partnerem WOŚP przy tworzeniu transmisji tv i zagości na antenie TVN, TTV i TVN24 (fot. UM Sosnowiec)
    Sosnowiec jako jedno z 12 miast będzie partnerem WOŚP przy tworzeniu transmisji tv i zagości na antenie TVN, TTV i TVN24 (fot. UM Sosnowiec)
Kiedy: 
  • niedziela 13 stycznia 2019
Gdzie: Sosnowiec
Fundusze na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy w Sosnowcu będą zbierane do największej puchy w Polsce mierzącej 2,3 metra. Gwiazdą 27. Finału będzie zespół Afromental i Pokahontaz. Dzieci mogą liczyć na występy magików i iluzjonistów, turnieje e-sportów i ciekawe warsztaty.

Sosnowiec po raz kolejny, jako jedno z dwunastu miast w Polsce, będzie partnerem WOŚP przy tworzeniu transmisji telewizyjnej i zagości na antenie TVN, TTV i TVN24.

Zdrowie, magia, zabawa i sport

27. Finał w Sosnowcu rozpocznie się w hali widowiskowo-sportowej (ul. Braci Mieroszewskich) o godz. 10. Na miejscu zaplanowano mnóstwo atrakcji. W strefie zdrowia będą m.in. akademia udzielania pierwszej pomocy, laboratorium medyczne dla najmłodszych, nauka mycia zębów dla dzieciaków, konsultacje dietetyczne oraz kosmetyczne. W strefie artystycznej najmłodszych ucieszy budowanie bączków, warsztaty kulinarne z dekorowaniem ciasteczek, występy magików i iluzjonistów. Gwiazdą wieczoru będzie koncert zespołu K2 (godz.17). Fani sportów również znajdą coś dla siebie – pokazy boksu, karate, szermierki, strzelnica ASG oraz turniej e-sportów. Ponadto otwarta będzie kawiarenka, bawialnia dla dzieci, fotobudka oraz kiermasz wielkoorkiestrowy.

Wielkie show z Afromental i tysiącem balonów

Od godz. 15.30 na Górce Środulskiej, rozpoczną się koncerty. Muzycznymi gwizdami wieczoru będzie zespół Afromental i Pokahontaz. Na scenie zobaczymy także Transgresję, Mietall Waluś oraz Bananaboat. Tradycyjnie zostanie puszczone światełko do nieba (godz.20) w postaci kilkuminutowego pokazu iluminacji pirotechnicznych przy wykorzystaniu petard bezhukowych. Dodatkowo publiczność wypuści w niebo tysiące baloników napełnionych helem, a wszystko zostanie oświetlone specjalnymi reflektorami. Przy Górce Środulskiej odbędą się również pokazy off-road, samochodów wojskowych, sportowych i zabytkowych.

Wielkoorkiestrowa Gra Miejska

Nowością tegorocznej edycji będzie Wielkoorkiestrowa Gra Miejska. To nic innego, jak nowoczesna wersja podchodów, spaceru tematycznego, łączących w sobie cechy gier RPG, happeningu i flash mobów. Uczestnicy będą mieli za zdanie odnalezienie specjalnych wolontariuszy WOŚP i wrzucenie do ich puszek datku. Zespoły do udziału w Grze Miejskiej można zgłaszać przed startem w hali przy Braci Mieroszewskich oraz pod adresem mailowym: lo9@sosnowiec.edu.pl. Na zwycięzców czekają nagrody.

Dla uczestników Finału WOŚP obowiązuje darmowa komunikacja z centrum Sosnowca. O szczegółach przeczytacie na stronie UM.

Kategoria: Wydarzenia