Małe arcydzieła – dzieci stworzą własne mozaiki

czwartek 17 stycznia 2019
  • Przy tworzeniu mozaik dzieci uczą się  cierpliwości i dokładności, rozwijają swoją kreatywność i zdolność manualne (fot. mat. organizatora)
    Przy tworzeniu mozaik dzieci uczą się cierpliwości i dokładności, rozwijają swoją kreatywność i zdolność manualne (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 26 stycznia 2019
Gdzie: Bytom
Deski, płytki i nieograniczona wyobraźnia – tego będą potrzebować najmłodsi uczestnicy warsztatów w Muzeum Górnośląskim. Czy mozaikę trudno przygotować? Sprawdźcie sami.

Mozaiki można podziwiać w pałacach i w mniej zamożnych domach, w prywatnych wnętrzach, jak i w przestrzeni publicznej. O ich wyjątkowym charakterze przesądza m.in. dobór kamyków, ich kolorystyka, wielkość czy precyzja wykonania. Tworzenie mozaik sprzyja rozwojowi, pobudza kreatywność, wspomaga umiejętności plastyczne i manualne. Dzieci uczą się cierpliwości i dokładności. Na warsztatach użyją desek i różnorodnych płytek, a następnie przy pomocy prowadzącej położą fugę. Efektem będą wymyślone obrazy - małe arcydzieła.

Warsztaty odbędą się 26 stycznia o godz. 12.30 w Centrum Edukacji Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu (pl. J. III Sobieskiego 2). Koszt udziału w zajęciach to 10 zł.  Zapisy odbywają się pod nr tel. 32 281 82 94, w. 127.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Ferie w mieście, a może w górach? Obozy survivalowe, detektywistyczne, łyżwiarskie, snowboardowe, czy półkolonie taneczne, kulinarne, narciarskie lub z klockami LEGO? Propozycji jest wiele. Przedstawiamy najciekawsze, naszym zdaniem, oferty. Zobaczcie, jakie są termminy, koszty i wybierzcie takie, które będą najodpowiedniejsze dla Waszych pociech.

 

Ferie 2019 – najlepsze propozycje w regionie