Zimowa Akademia Detektywistyczna

wtorek 22 stycznia 2019
  • Zimowa Akademia Detektywistyczna to świetny pomysł na spędzenie ferii zimowych w mieście (fot. mat. organizatora)
    Zimowa Akademia Detektywistyczna to świetny pomysł na spędzenie ferii zimowych w mieście (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • poniedziałek 11 lutego 2019 - sobota 23 lutego 2019
Gdzie: Gliwice
Podczas ferii w Gliwicach dzieci mogą wcielić się w detektywów. Poznają tajne szyfry, zbadają odciski palców i wykonają portret pamięciowy. Wśród dodatkowych atrakcji znajdą się warsztaty z programowania, szycia, plastyczne. Nie zabraknie tańców i ciekawych spektakli.

W tym roku ferie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gliwicach upłyną pod znakiem poszlak i śladów. Każdy młody detektyw będzie mógł puścić wodze fantazji biorąc udział w niezapomnianej przygodzie.

Zimowa Akademia Detektywistyczna

Tu dzieciaki będą rozwiązywać zagadki, poćwiczą spostrzegawczość, logiczne myślenie oraz zwinność. Na zajęciach stworzą swój własny detektywistyczny komiks, notes, poznają tajemnice autoportretu, czy też sztukę kamuflażu. Dodatkowo na dzieci będzie czekać mnóstwo ciekawych wydarzeń, warsztatów, zajęć np. poczytają po angielsku niezależnie od znajomości języka, poznają teatrzyk Kamishibai, rysunek cyfrowy, robota edukacyjnego Photon, spotkają policjanta, który opowie o pracy w wydziale kryminalnym. Zobaczą również przedstawienia, jak „Detektyw Zagdaka na tropie” Studia Teatralnego Krak-Art, „Anaru” Teatru Blaszany Bębenek i spotkają się z bajarzem kolektywu teatralnego Lufcik na Korbkę. Nie zabraknie bajkowego balu karnawałowego, na którym z pewnością będą fantastycznie się bawić. Przez całe ferie w Bibliotece Centralnej będzie można zobaczyć wystawę figurek postaci z „Epoki lodowcowej” oraz wziąć udział w konkursie detektywistycznym „Tajemnica biblioteki”.

To nie wszystkie atrakcje, jakie będą czekać od 11 do 23 lutego na młodych detektywów w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gliwicach. Harmonogram zajęć znajdziecie na stronie. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, jednak na niektóre obowiązują wcześniejsze zapisy. Zajęcia będą odbywały się w Bibliotece Centralnej (ul. Kościuszki 17) oraz w poszczególnych filiach.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Ferie w mieście, a może w górach? Obozy survivalowe, detektywistyczne, łyżwiarskie, snowboardowe, czy półkolonie taneczne, kulinarne, narciarskie lub z klockami LEGO? Propozycji jest wiele. Przedstawiamy najciekawsze, naszym zdaniem, oferty. Zobaczcie, jakie są termminy, koszty i wybierzcie takie, które będą najodpowiedniejsze dla Waszych pociech.

 

Ferie 2019 – najlepsze propozycje w regionie