Śladami Tomka – ferie w Muzeum Śląskim

środa 23 stycznia 2019
  • Muzeum Śląskie zaprasza na ciekawe warsztaty podczas ferii (fot. mat. organizatora)
    Muzeum Śląskie zaprasza na ciekawe warsztaty podczas ferii (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • czwartek 14 lutego 2019
  • niedziela 17 lutego 2019
  • czwartek 21 lutego 2019
Gdzie: Katowice
Ferie sprzyjają aktywnemu i rodzinnemu spędzaniu czasu. Ciekawe zajęcia dla rodzin z dziećmi przygotowało Muzeum Śląskie w Katowicach. Będzie można poznać tajemnice Apaczów, wybrać się w podróż po 5 kontynentach lub wykonać własną ekozabawkę.

Zajęcia będą odbywać się w przestrzeni edukacyjnej „Na tropie Tomka”. Rodziny mogą wziąć udział w: „Feriach z Tomkiem Wilmowskim” lub warsztatach z ekozabawką.

Podróż po pięciu kontynentach

Podróż z Tomkiem Wilmowskim powstała na podstawie wybranych powieści Alfreda Szklarskiego. Pod okiem edukatora dzieci poznają tajemnice symboli Apaczów, nauczą się rysować jak Aborygeni i przymierzą ciepły strój Jakutów. Każdy młody podróżnik dostanie plecak z niezbędnymi przedmiotami, które przydadzą się podczas wyprawy. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od 6 do 10 lat. Odbędą się 14 lutego i 21 lutego o godz. 11. Cena biletów to 9 zł (opiekunowie bezpłatnie).

Stwórz egzotycznego zwierzaka

Na warsztatach z ekozabawką dzieci dowiedzą się: czy naszyjniki masajskich wojowników są ciężkie, z czego Indianie Cubeo robią kostiumy oraz czym jest rzemiosło. Będą mogły zobaczyć jakuckie zabawki i sprawdzić czy są miłe w dotyku. Następnie dzieci wykonają egzotycznego zwierzaka z tekstyliów. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-9 lat. Odbędą się 17 lutego w godz.11.30-14. Spotkanie jest w cenie biletu na wystawę: normalny – 14 zł, ulgowy – 9 zł.

Bilety można nabyć online lub w kasie Muzeum Śląskiego. Przygotowano również zajęcia dla grup zorganizowanych, o szczegółach przeczytacie na stronie muzeum.

Muzeum Śląskie mieści się przy ul. T. Dobrowolskiego w Katowicach.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Ferie w mieście, a może w górach? Obozy survivalowe, detektywistyczne, łyżwiarskie, snowboardowe, czy półkolonie taneczne, kulinarne, narciarskie lub z klockami LEGO? Propozycji jest wiele. Przedstawiamy najciekawsze, naszym zdaniem, oferty. Zobaczcie, jakie są termminy, koszty i wybierzcie takie, które będą najodpowiedniejsze dla Waszych pociech.

 

Ferie 2019 – najlepsze propozycje w regionie