Bezpiecznie na stoku

piątek 25 stycznia 2019
  • Akcja „Bezpieczny stok 2019” jest organizowana przez Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne (fot. mat. organizatora)
    Akcja „Bezpieczny stok 2019” jest organizowana przez Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 10 lutego 2019
Gdzie: Ustroń
Wielu z Was korzysta z uroków zimy na stokach narciarskich lub wędrując po górach. Warto zobaczyć, jak prawidłowo zachowywać się uprawiając sporty zimowe i jak postępować w przypadku zagrożeń. Symulację wypadku na stoku i poszukiwanie zaginionego pod lawiną z udziałem ratowników GOPR I TOPR będzie można zobaczyć 10 lutego.

„Bezpieczny stok” to akcja realizowana w ramach kampanii społecznej mającej na celu kształtowanie świadomości prawidłowych zachowań związanych z uprawianiem sportów zimowych - zwłaszcza na stokach narciarskich i w górach. To również edukacja na temat nawyków prozdrowotnych w szczególności wśród dzieci i młodzieży.

Rozgrzewka, zabawa i dobre maniery

10 lutego na stoku Czantorii zdobędziecie informacje, jak przygotować się do sezonu zimowego, jak rozruszać mięśnie przed zjazdem oraz na czym polegają dobre maniery na stoku. Nie zabraknie zabaw na śniegu, quizów z nagrodami, porad ratowników i policjantów. Zobaczycie symulację w czasie wypadku na stoku i poszukiwania zaginionego pod lawiną przygotowaną przez ratowników TOPR. Ratownicy sprawdzą również prawidłowy dobór kasku.

Akcja „Bezpieczny stok 2019” jest organizowana przez Polskie Stacje Narciarskie i Turystyczne, przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, MEN i MSW (TOPR/GOPR) oraz policję.

Kolej Linowa Czantoria znajduje się przy ul. 3 Maja w Ustroniu.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Ferie w mieście, a może w górach? Obozy survivalowe, detektywistyczne, łyżwiarskie, snowboardowe, czy półkolonie taneczne, kulinarne, narciarskie lub z klockami LEGO? Propozycji jest wiele. Przedstawiamy najciekawsze, naszym zdaniem, oferty. Zobaczcie, jakie są termminy, koszty i wybierzcie takie, które będą najodpowiedniejsze dla Waszych pociech.

 

Ferie 2019 – najlepsze propozycje w regionie