Opowieści Wagantów - średniowieczny spektakl lalkowy

środa 17 listopada 2021
  • "Opowieści Wagantów" to spektakl lalkowy, w którym lalki wykonane zostały z przedmiotów codziennego użytku, takich jak: kosze, drewniane łyżki, puchary czy miotły (fot. mat. organizatora)
    "Opowieści Wagantów" to spektakl lalkowy, w którym lalki wykonane zostały z przedmiotów codziennego użytku, takich jak: kosze, drewniane łyżki, puchary czy miotły (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 28 listopada 2021
Gdzie: Katowice
Trupa wędrujących lalkarzy, tytułowych Wagantów, jeździ ze swoim wozem od wsi do wsi, z miasta do miasta, grając swoje opowieści dla dzieci i dorosłych. Jakie tym razem opowiedzą historie? Dowiecie się już niebawem.

Tym razem zobaczymy dwie historie będące adaptacją bajek braci Grimm. Pierwsza to bajka o dziecku szczęścia, chłopcu który wyrusza do piekła po trzy złote włosy z głowy diabła. Druga bajka opowiada o córce młynarza, która przez pychę swego ojca trafia do królewskiego lochu. "Opowieści Wagantów" to próba odtworzenia średniowiecznego spektaklu lalkowego. Lalki wykonane zostały z przedmiotów codziennego użytku, takich jak: kosze, drewniane łyżki, puchary czy miotły. Z pewnością dzieciom przypadnie do gustu również myzyka grana na żywo.

Spektakl w reżyserii Bartosza Socha i Beaty Zawiślak będzie można obejrzeć 28 listopada o godz. 15 w Miejskim Dom Kultury „Szopienice-Giszowiec” w Katowicach (ul. Gen. J. Hallera 28). Czas trwania przedstawienia to około 40 minut. Spektakl dla dzieci od 3 lat. Bilety są w cenie 25 zł (jednoosobowy), 75 zł (rodzinny 3+1 gratis). Informacje dotyczące rezerwacji i zakupu biletów można uzyskać drogą mailową - rezerwacja@gryiludzie.pl, telefonicznie – 501 395 069 (również sms) oraz na Fb. Bilety można kupić na stronie Teatru Gry i Ludzie

Kategoria: Wydarzenia