Opowieści Wagantów - średniowieczny spektakl lalkowy

wtorek 11 lutego 2020
  • "Opowieści Wagantów" to spektakl lalkowy, w którym lalki wykonane zostały z przedmiotów codziennego użytku, takich jak: kosze, drewniane łyżki, puchary czy miotły (fot. mat. organizatora)
    "Opowieści Wagantów" to spektakl lalkowy, w którym lalki wykonane zostały z przedmiotów codziennego użytku, takich jak: kosze, drewniane łyżki, puchary czy miotły (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 15 lutego 2020
Gdzie: Katowice
Trupa wędrujących lalkarzy, tytułowych Wagantów, jeździ ze swoim wozem od wsi do wsi, z miasta do miasta, grając swoje opowieści dla dzieci i dorosłych. Jakie tym razem opowiedzą historie? Dowiecie się 15 lutego.

Tym razem zobaczymy dwie historie będące adaptacją bajek braci Grimm. Pierwsza to bajka o dziecku szczęścia, chłopcu który wyrusza do piekła po trzy złote włosy z głowy diabła. Druga bajka opowiada o córce młynarza, która przez pychę swego ojca trafia do królewskiego lochu. "Opowieści Wagantów" to próba odtworzenia średniowiecznego spektaklu lalkowego. Lalki wykonane zostały z przedmiotów codziennego użytku, takich jak: kosze, drewniane łyżki, puchary czy miotły. Z pewnością dzieciom przypadnie do gustu również myzyka grana na żywo.

Spektakl w reżyserii Bartosza Socha i Beaty Zawiślak będzie obejrzeć w sobotę 15 lutego o godz. 16 w Teatrze Gry i Ludzie w Katowicach (Al. Niepodległości 2). Czas trwania przedstawienia to około 45 minut. Bilety są w cenie 20 zł – bilet jednoosobowy, 60 zł bilet rodzinny (3+1 gratis). Rezerwacji biletów można dokonywać mailowo rezerwacja@gryiludzie.pl lub tel. 501 395 069 (również SMS).

Kategoria: Wydarzenia