Ferie na tropie dźwięków

czwartek 7 lutego 2019
  • Zajęcia pt. "Muzyczne Harce" przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat (fot. mat. organizatora)
    Zajęcia pt. "Muzyczne Harce" przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • poniedziałek 11 lutego 2019 - piątek 22 lutego 2019
Gdzie: Katowice
Muzyczna Harce – tak zapowiadają się ferie w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Katowicach. Dzieci wyruszą na poszukiwanie miejsc, gdzie mieszka muzyka, poznają tajemnicze Sonostwory, usłyszą zygzaki, poznają małego Mozarta oraz stworzą własne instrumenty.

Katowice są Miastem Muzyki UNESCO, a rok 2019 został ogłoszony Rokiem Moniuszki. Dlatego tegoroczne „Ferie z Książką” upłyną pod hasłem – Muzyczne Harce. Dzieci wyruszą na poszukiwanie miejsc, gdzie mieszka muzyka, a w bibliotece posłuchają, co jest grane. O muzyce opowie dżdżownica Akolada. Najmłodsi sprawdzą, jak tańczono przed wiekami i czy naprawdę można usłyszeć zygzaki, krajobrazy i archidźwięki. Ciocia Jadzia przybliży postać Stanisława Moniuszki i małego Mozarta. Dzieci poznają pracę kompozytora i dowiedzą się po co muzykom dyrygent. Sprawdzą, jak grają instrumenty i spróbują stworzyć własne. Przekonają się również, o tym, że w książkach też może mieszkać melodia.

Muzyczne warsztaty będą się odbywać przez całe ferie. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 7-12 lat. Formularz zgłoszeniowy znajdziecie na stronie Biblioteki. Zapisy przyjmowane są od 11 do 22 lutego w poszczególnych filiach. Wydarzenie jest bezpłatne.

Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach mieści się przy ul. ul. Kossutha 11.

Kategoria: Wydarzenia

Zobacz także

Ferie w mieście, a może w górach? Obozy survivalowe, detektywistyczne, łyżwiarskie, snowboardowe, czy półkolonie taneczne, kulinarne, narciarskie lub z klockami LEGO? Propozycji jest wiele. Przedstawiamy najciekawsze, naszym zdaniem, oferty. Zobaczcie, jakie są termminy, koszty i wybierzcie takie, które będą najodpowiedniejsze dla Waszych pociech.

 

Ferie 2019 – najlepsze propozycje w regionie