Pan Apoteker i Babcia Zilbersztajn

czwartek 7 lutego 2019
  • Spotkanie autorskie i warszataty dla dzieci odbędą się 19 lutego w MBP w Katowicach-Załężu (fot. mat. organizatora)
    Spotkanie autorskie i warszataty dla dzieci odbędą się 19 lutego w MBP w Katowicach-Załężu (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • wtorek 19 lutego 2019
Gdzie: Katowice
W ramach Tygodnia Kultury Żydowskiej dzieci będą mogły spotkać się z Katarzyną Ryrych – pisarką, poetką i malarką. W trakcie warsztatów poznają żydowską kulturę i wykonają tradycyjne wycinanki.

Katarzyna Ryrych to również autorka książek dla dzieci. Jej opowiadanie „Siedem sowich piór”zostało nominowane do nagrody „Książka roku 2009” polskiej sekcji IBBY. W 2011 roku za książkę „Wyspa mojej siostry”otrzymała pierwszą nagrodę w II Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren. W tym samym konkursie „Łopianowe pole”otrzymało wyróżnienie. Jedną z najbardziej znanych książek jej autorstwa jest „Król” - historia chłopca, którego rodzina z dnia na dzień zmienia swój status społeczny i z luksusowego, strzeżonego osiedla, trafia do starego bloku. W dorobku autorki znajdują się również książki o tematyce żydowskiej dla dzieci : „Pan Apoteker” i „Bombka babci Zilbersztajn”.

Spotkaniu towarzyszyć będą warsztaty artystyczne „Każdy ma prawo do swojego miejsca na Ziemi”, na których powstaną piękne tradycyjne wycinanki. Katarzynę Ryrych będzie można spotkać 19 lutego o godz. 17 w Fili nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Katowicach-Załęże (ul. Gliwicka 93).

Organizatorem Tygodnia Kultury Żydowskiej (18-22 luty) jest Miejska Biblioteka Publiczna w Katowicach.

Kategoria: Wydarzenia