Propozycja Tyskiej Galerii Sportu na ferie

poniedziałek 11 lutego 2019
  • Jedną z atrakcji będzie zwiedzanie wystawy stałej TGS, w tym oglądanie komiksu "Jak Alfred Potrawa strzelił historycznego gola dla GKS-u Tychy" (fot. mat. TGS)
    Jedną z atrakcji będzie zwiedzanie wystawy stałej TGS, w tym oglądanie komiksu "Jak Alfred Potrawa strzelił historycznego gola dla GKS-u Tychy" (fot. mat. TGS)
Kiedy: 
  • wtorek 12 lutego 2019
  • wtorek 19 lutego 2019
Gdzie: Tychy
TGS przygotowała dla dzieci ciekawe spotkania, podczas których będą miały możliwość obejrzenia najciekawszych miejsc na Stadionie Miejskim i wczucia się w rolę dziennikarza sportowego – obejrzenia kabin sprawozdawców telewizyjnych czy wzięcia udziału w konferencji prasowej.

Spotkania pt. „Zwiedzaj, pytaj i oglądaj!” oraz „I Ty możesz zostać dziennikarzem sportowym” skierowane są do dzieci w wieku 7-12 lat.

Zwiedzaj, pytaj i oglądaj!

Uczestnicy spotkania obejrzą najciekawsze miejsca na Stadionie Miejskim w Tychach, jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w kraju. Dowiedzą się wielu ciekawostek na temat stadionu, organizacji meczów oraz historii piłki nożnej w mieście. W drugiej części spotkania będzie możliwość zwiedzenia wystawy stałej TGS „Sportowa historia miasta” i obejrzenia zestawu ciekawych filmów sportowych. Spotkanie odbędzie się  12 lutego o godz. 12.

I Ty możesz zostać dziennikarzem sportowym

Uczestnicy spotkania zapoznają się z warunkami, w jakich pracują profesjonalni dziennikarze sportowi podczas meczów na Stadionie Miejskim w Tychach, m.in. przejdą procedury akredytacji meczowej, zobaczą miejsca prasowe i kabiny sprawozdawców telewizyjnych, wezmą udział w konferencji prasowej. Na koniec spotkania spróbują rozwiązać - według wskazówek doświadczonego dziennikarza sportowego - filmową zagadkę piłkarską i na jej podstawie napisać własne sprawozdanie z meczu. Spotkanie odbędzie się 19 lutego o godz. 12.

Obydwa spotkania są bezpłatne, potrwają 60 min.

Tyska Galeria Sportu (Oddział Muzeum Miejskiego) mieści się przy ul. Edukacji 7 w Tychach (Stadion Miejski).

 

Kategoria: Wydarzenia