Poznaj Operę Śląską od kulis

poniedziałek 11 lutego 2019
  • Dzieci zwiedzą budynek Opery i wezmą udział w ciekawych zajęciach (fot. mat.organizatora)
    Dzieci zwiedzą budynek Opery i wezmą udział w ciekawych zajęciach (fot. mat.organizatora)
Kiedy: 
  • wtorek 12 lutego 2019 - piątek 22 lutego 2019
Gdzie: Bytom
Co jest pod sceną, jak wygląda próba, a jak garderoba? - to wszystko mali i duzi odkrywcy będą mogli sprawdzić zwiedzając Operę Śląską. Zobaczą miejsca, które podczas scenicznych występów pozostają w cieniu. Dodatkowo będzie można poćwiczyć emisję głosu na warsztatach wokalnych oraz potańczyć na zajęciach z baletu.

Pomysł na aktywne, twórcze ferie znajdziecie w Operze Śląskiej w Bytomiu. Dzieciaki zwiedzą nie tylko budynek, ale będą mogły wziąć udział w ciekawych zajęciach.

Wycieczka po Operze

W trakcie wycieczki po Operze będzie można sprawdzić, co jest pod sceną, policzyć wszystkie pracownie, podejrzeć próbę oraz zajrzeć do garderoby. Operę od kulis będzie można zwiedzić 11, 12, 18, 19 lutego o godz. 9.30. Koszt uczestnictwa to 1 zł od osoby.

Do Re Mi 

Tu dzieciaki poćwiczą emisję głosu i udoskonalą aparat mowy. Rozwiną swoje zdolności muzyczne i wokalne, ale również dadzą upust swojej ekspresji twórczej. Warsztaty wokalne przeznaczone są dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Poprowadzi je Oskar Zgoła. Zajęcia odbędą się 14 i 21 lutego o godz.16.30. Udział to koszt 4 zł od osoby.

Balet i relaksacja

Na warsztatach zostaną wykorzystane elementy tańca klasycznego, terapii ruchem, ćwiczenia relaksacyjne i oddechowe. To propozycja dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat, które marzą o karierze w zespole baletowym. Zajęcia odbędą się 15 i 22 lutego o godz. 16.30. Poprowadzi je Aneta Pająk-Cwojdzińska.

Na zwiedzanie oraz zajęcia obowiązują zapisy pod numerem tel. 733 916 101 lub mailowo edukacja@opera-slaska.pl. O szczegółach zajęć przeczytacie na stronie Opery Śląskiej.

Opera Śląska mieści się przy ul. Moniuszki w Bytomiu.

Kategoria: Wydarzenia