Sztuka w rękach dzieci

wtorek 12 lutego 2019
  • Podczas warsztatów dzieci wykorzystają dorobek polskiego dizajnu (fot. mat. organizatora)
    Podczas warsztatów dzieci wykorzystają dorobek polskiego dizajnu (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 16 lutego 2019
  • sobota 23 lutego 2019
Gdzie: Katowice
Źródłem inspiracji warsztatów projektowych będzie twórczość Lubomira Tomaszewskiego. Dzieci przekształcą jego rzeźby w oparciu o własne pomysły. Powstałe dzieła zostaną wystawione w Galerii Ściana Sztuki Dziecka. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Podczas ferii zimowych dzieci mogą wcielić się w małych artystów. Na warsztatach wykorzystają dorobek polskiego dizajnu i odniosą się do dzieł Lubomira Tomaszewskiego. Artysta pracę twórczą rozpoczął w latach 50. XX wieku w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego. To właśnie z tamtego okresu pochodzą porcelanowe figurki, z których jest najbardziej rozpoznawalny. W 1994 roku założył międzynarodową grupę artystyczną Emocjonaliści. Zaczął tworzyć prace za pomocą ognia i dymu. Jego rzeźby będą inspiracją do twórczego działania dzieci. Powstałe prace zostaną wystawione w trakcie kolejnego pokazu Galeria Ściana Sztuki Dziecka.

Warsztaty projektowe odbędą się 16 i 23 lutego o godz. 10 w Katowice Miasto Ogrodów (Pokój Sztuki Dziecka, sala 411, pl. Sejmu Śląskiego 2). Zajęcia są bezpłatne. Obowiązują zapisy pod numerem tel. 609 687 401.

Informację o wydarzeniu znajdziecie na stronie Katowice Miasto Ogrodów.

Kategoria: Wydarzenia