Współczesna historia Małej Syreny

środa 13 lutego 2019
  • Spektakl to historia o marzeniach i miłości (fot. mat.organizatora)
    Spektakl to historia o marzeniach i miłości (fot. mat.organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 3 marca 2019 - piątek 8 marca 2019
Gdzie: Gliwice
„Małą Syrenkę” kojarzymy najczęściej z historią czerwonowłosej Arielki, której daleko do oryginału Andersena. Współczesną adaptację klasycznej baśni przygotował Teatr Miejski w Gliwicach. Główna bohaterka zachęca dziewczynki do walki o swoje marzenia i miejsce w świecie.

Spektakl „Mała Syrena” na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena wyreżyserowała Martyna Majewska. W sztuce użyto nowych mediów, wiele autorskich piosenek i scenografię bazującej na metaforze. Przedstawienie jest dla dzieci od 8. roku życia.

Historia o miłości

To historia o marzeniach i miłości, tej romantycznej, siostrzanej, do natury i do samego siebie. „Mała Syrena” w przedstawieniu nie jest tradycyjną księżniczką. Jest zadziorna, ma silny charakter. Marzy o tym, aby poznać księcia i wbrew swojej naturze dąży do spotkania. Nie zważa na to, że syreny i ludzie do siebie nie pasują. Czy uda jej się pokonać podmorskie prawa i zdobyć miłość księcia?

O tym przekonacie się już 3 marca o godz. 15 i 17.15 na Małej Scenie Teatru Miejskiego w Gliwicach (ul. Nowy Świat). Spektakl będzie grany do 8 marca. Szczegółowy repertuar znajdziecie na stronie teatru. Bilety w cenie 24 zł i 19 zł można nabyć w kasach biletowych lub online.

Kategoria: Wydarzenia