Filmowe propozycje na ferie

czwartek 14 lutego 2019
Kiedy: 
  • czwartek 14 lutego 2019 - niedziela 24 lutego 2019
Gdzie: Śląsk
W ferie warto się wybrać do kina. Multikino przygotowało specjalny repertuar dla całej rodziny. Wracają Ralph Demolka, Emmet z LEGO, Czkawka oraz Asterix i Obelix. Będzie też coś dla wielbicieli czworonogów.

W czasie ferii będzie można zobaczyć aż cztery kontynuacje sprawdzonych hitów oraz jedną, wyjątkową propozycję – film pt. „O psie, który wrócił do domu”.

Ralph Demolka w internecie

Potężnego Ralpha nie trzeba przedstawiać fanom animacji ani… gier. Polscy widzowie poznali go już 6 lat temu, teraz wrócił w kolejnej części przygód. W pierwszej komedii Demolka uciekł z gry, której był bohaterem, do innych znanych, wirtualnych światów. W filmie nie brakowało nawiązań do słynnych tytułów znanych konsolomaniakom. Po latach Ralph musi odnaleźć się w zupełnie innej rzeczywistości. Trafia bowiem do internetu, gdzie jest głośno, szybko i „wszystko”. Biednego Demolkę nagabują reklamy proponujące środek na odchudzanie, są eBayowe aukcje i Google, nie brakuje bohaterów popkultury, a nawet postaci z innych bajek Disneya. Ralph nie ma pojęcia, co się dzieje, popełnia zabawne gafy, nie rozumiejąc, czym jest internet. Prawdziwe problemy zaczynają się wtedy, gdy sieć się psuje. Demolka i jego przyjaciółka Wandelopa muszą zejść w odmęty darknetu.

Produkcja jest zabawna, owszem, ale wspólne obejrzenie jej z dzieckiem może być również świetnym punktem wyjścia do poważniejszej rozmowy o internecie – nie zawsze bezpiecznym, nie zawsze przyjaznym.

LEGO przygoda 2

Świat LEGO chyli się ku upadkowi. Bohaterowie muszą zmagać się z DUPLO-najeźdźcami niszczącymi wszystko, co napotkają na swojej drodze. Miejsce, które tętniło życiem i humorem umiera (pustynnymi krajobrazami nawiązuje do kultowego „Mad Maxa”). Pora zrobić coś, aby sytuacja wróciła do normy i wszystko znów było „czadowe”. Gdy generał Zadyma porywa Lucy, Emmet rusza przyjaciółce na pomoc. Pojawiają się też Batman i jego drużyna. Tylko współpracując, mogą uratować dziewczynę oraz swój świat. Emmeta i pozostałych bohaterów można było oglądać w pierwszej części produkcji, która miała swoją premierę w 2014 roku. W najnowszej odsłonie wracają równie zabawni jak 5 lat temu. Przygodowa historia wciągnie i dzieci, i rodziców, a 107 minut w kinie minie w oka mgnieniu.

Jak wytresować smoka 3

Czkawka i Szczerbatek są już dorośli. W pierwszej części, wypuszczonej w 2010 roku, chudy, nieporadny Wiking był dzieckiem, w drugiej, która zadebiutowała w polskich kinach 4 lata później, zobaczyliśmy walecznego młodzieńca, a teraz? Po kolejnych 5 latach Czkawka jest mężczyzną, który świetnie sobie radzi. Szczerbatek z kolei to już potężne smoczysko. Jedno się nie zmieniło - nadal są najlepszymi przyjaciółmi. Równowaga zostaje zachwiana, gdy smok zakochuje się w uroczej smoczycy, która okazuje się być białą wersją czarnej furii. Szczerbatkowi randkowanie nie wychodzi najlepiej, ale od czego ma się ludzi? Czkawka sprawdzi się jako swat? Jednak zmagania miłosne Szczerbatka to nie największy problem chłopaka – kraina Wikingów, w której ludzie egzystują obok smoków, jest zagrożona. Trzeba znaleźć nowy dom.

Asterix i Obelix. Tajemnica magicznego wywaru

Kultowi bohaterowie komiksowi znów w akcji. Na najnowszych przygodach Asteriksa i Obeliksa uśmieją się dzieciaki, a ich rodzice wrócą myślami do czasów, gdy sami byli maluchami. Najnowsza produkcja łączy pokolenia. W świecie walecznych Galów niewiele się zmieniło – wciąż trwa walka z Rzymianami. Kto okaże się bardziej sprytny? Tym razem Asterix i Obelix mają ważne zadanie do wykonania. Para tak niedobrana, a jednocześnie równie idealna co Flip i Flap, musi pomóc Panoramiksowi. Staruszek chce odejść na emeryturę. Cel jest jeden: znaleźć godnego następcę sędziwego Gala, który od lat para się tworzeniem niezwykłych mikstur. Uda się? Jedno jest pewne – jak zawsze, będzie zabawnie i przebojowo, bo Galowie organizują talent show. Na animacji o Asteriksie i Obeliksie nie da się nudzić. Co ciekawe, jednemu z bohaterów swojego głosu użyczył Kuba Wojewódzki.

O psie, który wrócił do domu

Na koniec propozycja, która nie jest kontynuacją ani animacją. Film to ciepła opowieść o czworonogu, który zrobił wszystko, aby odnaleźć swojego właściciela. Ekranizacja powieści  W. Bruce’a Camerona wzrusza do łez. Bella jest radosną suczką, która uwielbia łapać piłkę i ganiać za wiewiórkami. Niestety, ostatnia z rozrywek nie skończyła się dla niej najlepiej. Piesek wyskoczył przez okno w pogodni za zwierzakiem i zaginął. Jego właściciele, młody mężczyzna o imieniu Lucas oraz jego mama, byli zrozpaczeni, gdy Bella nie wracała. Błąkającą się suczkę przygarnęli nieznajomi i zawieźli do siebie, daleko od jej domu. Bella jednak nie potrafiła zapomnieć o Lucasie. Przebyła 400 mil, aby wrócić do ukochanego człowieka.  Po drodze spotkało ją mnóstwo przygód, nowe przyjaźnie oraz kilka sporych niebezpieczeństw.

Szczegółowy repertuar znajdziecie na stronie Multikina. Kina sieci Multikino znajdzeicie w Katowicach, Tychach, Czechowicach-Dziedzicach, Jaworznie, Rybniku. Nie zapomnijcie o wyrobieniu sobie karty Rodzina do Kina – dzięki niej dorośli widzowie płacą za bilety tyle co ich pociechy.

Kategoria: Wydarzenia