Bajkowe ferie w mieście

piątek 15 lutego 2019
  • Trzy spektakle będzie można obejrzeć 18 lutego na poziomie 2. Galerii Katowickiej (fot. mat. organizatora)
    Trzy spektakle będzie można obejrzeć 18 lutego na poziomie 2. Galerii Katowickiej (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • poniedziałek 18 lutego 2019
Gdzie: Katowice
Na nudę w mieście odpowiednie będą bajki. Trzy spektakle teatralne zabiorą dzieci do warsztatu pełnego żywych zabawek, w krainę baśni Andersena i w podróż dookoła świata z Koziołkiem Matołkiem. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Teatralny poniedziałek 18 lutego to dzień wypełniony bajkami. Dzieci będą mogły zobaczyć trzy spektakle: „Fabrykę Zabawek”, „Kryształową Królową Śniegu” oraz „Koziołka Matołka i jego przygody”. Przedstawienia przeznaczone są dla dzieci do 10. roku życia.

Muzyczne opowieści

„Fabryka zabawek” to musicalowa bajka opowiadająca historię magicznej pracowni i rzemieślnika Stanisława, który tworzy zabawki dla dzieci. To właśnie w jego warsztacie powstają lalki, misie, pajacyki, kolejki, które nocą ożywają. Bajkę będzie można zobaczyć o godz. 10. Drugą historią, jaką zobaczą dzieciaki, będzie „Kryształowa Królowa Śniegu” na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena. Jest to opowieść o Kaju, którego serce zostało zamienione w sopel lodu. Jego opuszczona i zmartwiona siostra rozpoczyna poszukiwania, podczas których napotyka na wiele niebezpieczeństw. Przedstawienie będzie można zobaczyć w godz. 14–15. Ostanie przedstawienie „Koziołek Matołek i jego przygody” zabierze dzieci w różne zakamarki świata, gdzie powalczą samurajskim mieczem, odkryją słowne łamigłówki oraz poznają afrykańskie piosenki.

Bajkowe Ferie odbędą się 18 lutego w Galerii Katowickiej (poziom +2, ul. 3 Maja 30). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Informację znajdziecie na stronie Galerii.

Kategoria: Wydarzenia