Przedszkolaki górą na Ogólnopolskim Festiwalu Animacji O!PLA

czwartek 21 lutego 2019
  • Filmy skierowane są do dzieci w wieku przedszkolnym (fot. mat. organizatora)
    Filmy skierowane są do dzieci w wieku przedszkolnym (fot. mat. organizatora)
  • Przedszkolaki zobaczą 6 animacji (fot. mat. organizatora)
    Przedszkolaki zobaczą 6 animacji (fot. mat. organizatora)
  • Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA odbędzie się 3 marca (fot. mat. organizatora)
    Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA odbędzie się 3 marca (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 3 marca 2019
Gdzie: Sosnowiec
Zapowiada się nie lada gratka dla małych kinomanów. Najnowsze, najświeższe i najlepsze polskie filmy animowane dla dzieci będziecie mogli zobaczyć podczas O!PLI w Sosnowcu. Jurorami będą wszyscy mali widzowie i to oni zdecydują do kogo powędrują Tobołki Koziołka Matołka.

Wraz z pierwszymi oznakami wiosny rozpocznie się 3. edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Animacji O!PLA. Jurorami będą mali widzowie biorący udział w projekcji. To oni zdecydują kto otrzyma Złote, Srebrne i Brązowe Tobołki Koziołka Matołka dla najlepszej polskiej animacji dla dzieci minionego roku.

Zabawy i konkursy

Przed projekcją dzieci spróbują odkryć, jaki jest przepis na idealną filmową opowieść i jakie emocje jej towarzyszą. Zastanowią się co musi zawierać bajka, aby śmiać się głośno, a co aby uronić łezkę. A to wszystko w atmosferze zabawy, konkursów i gier. Studio festiwalowe poprowadzą Justyna Sieradzka-Bizoń i Łukasz Tura (dziennikarz radia eM).

Najciekawsze animacje

Filmy skierowane są do dzieci w wieku przedszkolnym (do 5. roku życia). To przedszkolaki będą mieć decydujący festiwalowy głos. Najmłodsi zobaczą 6 animacji: „Buźka i Dzióbek: Jedziemy na narty”, „Opowiastki: Wielkie marzenia malej żabki”, „Rodzina Treflików: morele”, „W poszukiwaniu zimy”, „Żubr Pompik: barwy ochronne”.

Ogólnopolski Festiwal Animacji O!PLA odbędzie się 3 marca o godz. 16 w Kinie Muza w Sosnowcu (ul. Warszawska 2). Bilety w cenie 8 zł można kupić w kasie kina, w kasie Energetycznego Centrum Kultury oraz na online.

Kategoria: Wydarzenia