Narty z Reksiem w Tatrach

poniedziałek 25 lutego 2019
  • Puchar Reksia to największe w Polsce zawody narciarskie dla dzieci (fot. mat. organizatora)
    Puchar Reksia to największe w Polsce zawody narciarskie dla dzieci (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • niedziela 17 marca 2019
Reksio przeniósł się na Podkarpacie. Tym razem młodzi adepci narciarstwa będą mogli spróbować swoich sił na stoku w Białce Tatrzańskiej. W dzień poprzedzający zawody 8. Pucharu Reksia dzieci będą mogły bezpłatnie potrenować z mistrzem Polski w narciarstwie alpejskim – Kubą Ilewiczem.

Puchar Reksia odbywa się nieprzerwanie od 2012 roku. To największe w Polsce zawody narciarskie dla dzieci. Organizowane są pod honorowym patronatem „mamy” Reksia – Heleny Filek-Marszałek, wdowy po twórcy postaci sympatycznego pieska. To już drugie zawody w tym roku. 3 lutego dzieciaki szusowały na stoku Dębowiec w Bielsku-Białej.

Reksio przeniósł się do Tatr

17 marca na Stoku Bania zostaną rozstawione tyczki na dwóch slalomach. Krótszy – dla młodszych Reksiaków, stawiających pierwsze kroki w tym sporcie i dłuższy – dla młodych amatorów, ale już świetnie radzących sobie na dwóch deskach. Zawody rozegrane zostaną w sześciu grupach wiekowych, z podziałem na dziewczęta i chłopców, a każdy z uczestników, po przekroczeniu linii mety otrzyma pakiet nagród. Dodatkowo w dzień poprzedzający zawody, Kuba Ilewicz, wielokrotny Mistrz Polski w narciarstwie alpejskim, zaprosi dzieci na bezpłatny trening.

Zawody odbędą się 17 marca na Stoku przy Hotelu Bania, w Białce Tatrzańskiej. Opłata startowa to koszt 50 zł. Zapisów można dokonać online

 

Kategoria: Wydarzenia