Baw się i eksperymentuj z fizyką

piątek 1 marca 2019
  • Zajęcia będą odbywać się do 29 marca (fot. mat. organizatora)
    Zajęcia będą odbywać się do 29 marca (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • piątek 1 marca 2019 - piątek 28 czerwca 2019
Pracownia Zajęć Kreatywnych H2O to nauka i zabawa w jednym. Tu dzieciaki przeżyją niesamowitą przygodę z fizyką. Na specjalistycznych stanowiskach znajdą m.in. pneumatyczne LEGO.

Dzieci będą mogły bawić się i eksperymentować na siedmiu specjalistycznych stanowiskach. Doświadczenia przeprowadzą z wodą, parą wodną (o temperaturze pokojowej), powietrzem sprężonym (o bezpiecznych parametrach), prądem elektrycznym (o niskim napięciu) oraz światłem. Zajęcia będą dostosowane do wieku i potrzeb młodych naukowców. Do swojej dyspozycji dzieci będą mieć makiety modelarskie, mechaniczne zabawy zręcznościowe, czy też pneumatyczne LEGO. Te z pewnością dostarczą mnóstwa frajdy. Nie zabraknie doświadczeń z barwą, optyką oraz prostymi maszynami.

Zajęcia będą odbywać się od marca w czwartki i piątki o godz. 17. Odbywać się będą do czerwca, skierowane są do dzieci w wieku od 5. roku życia. Cena biletu to 9 zł. Bilety są sprzedawane we wszystkich oddziałach Siemianowickiego Centrum Kultury lub online.

Pracownie Zajęć Kreatywnych H2O znajdziecie w Zespole Szkół nr 2 w Siemianowicach Ślaskich (ul. Stanisława Wyspiańskiego).

Kategoria: Wydarzenia