Wielkanocne warsztaty z wikliną

środa 6 marca 2019
  • Na zajęciach 16 marca powstaną wiklinowe kurki (fot. mat. pixabay)
    Na zajęciach 16 marca powstaną wiklinowe kurki (fot. mat. pixabay)
Kiedy: 
  • sobota 16 marca 2019
Gdzie: Gliwice
Powoli zbliżają się wielkanocne święta. Czas pomyśleć o ozdobach, które zagoszczą na świątecznych stołach. Na warsztatach w Muzeum w Gliwicach będzie można stworzyć wiklinowe kurki. Zajęcia towarzyszą wystawie „Kresy w malarstwie polskim ze zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie”.

Wystawa to świetna okazja, aby wyruszyć w podróż na wschodnie tereny dawnej Rzeczypospolitej. Podczas spotkań, zajęć i warsztatów dzieci będą mogły wykonać palmy wileńskie, ozdobić jajka wzorami popularnymi na Wołyniu lub wybrać się na wiosenny spacer po Lwowie. Na najbliższych zajęciach 16 marca powstaną wiklinowe kurki. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci od lat 5 wraz z opiekunami.

Wiklinowe ozdoby

Warsztaty rozpoczną się od przybliżenia najmłodszym znaczenia i symboliki świątecznych atrybutów. Dzieci wysłuchają opowieści o tym, jak kogut – ptak solarny, obwieszczając nadejście świtu stał się znakiem zwycięstwa światła nad ciemnością i zmartwychwstania. W części warsztatowej w ruch pójdzie wiklina. Pod okiem Małgorzaty Selegi–Gozdeckiej, absolwentki Uniwersytetu Ludowego w Woli Sękowej – najmłodsi będą mogli spróbować swych sił w pracy wikliniarza. Wykonają kurki z wikliny i włóczki, które staną się ozdobą wielkanocnego stołu.

Zajęcia odbędą się 16 marca o godz. 11 i 13 w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a). Koszt udziału w warsztatach to 1 zł od osoby. Liczba miejsc jest ograniczona. Obowiązują zapisy pod numerem tel. 783 560 006. Informację znajdziecie na stronie Muzeum

Kategoria: Wydarzenia