Poznaj ptaki z ornitologiem

piątek 8 marca 2019
Kiedy: 
  • niedziela 31 marca 2019
Gdzie: Radzionków
Obchody Dnia Ptaków to okazja do ich bliższego poznania. Całymi rodzinami możecie wziąć udział w ptasiej grze, obserwacji ptaków w terenie z ornitologiem, czy też zobaczyć wystawę fotografii – to wszystko w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie.

To rodzinne święto ekologiczno-przyrodnicze, którego tematem głównym są ptaki. Dzięki spotkaniu będziecie mogli poznać je z bliska i zwrócić uwagę na potrzebę ich ochrony. Ornitolodzy pokażą metody obserwacji oraz obrączkowania ptaków. Wydarzenie to ciekawe wykłady, wystawa fotografii i wyjście w teren z przewodnikiem-ornitologiem. Chętni będą mogli skorzystać z laboratorium chemicznego oraz pracowni mikroskopowej, w których dziać się będzie wiele ciekawych rzeczy. Ponadto zaplanowano grę terenową z nagrodami oraz warsztaty florystyczne z piórkiem w tle. Najmłodsi będą mogli kreatywnie spędzić czas na stoiskach artystycznych.

Dzień Ptaków odbędzie się 31 marca w godz. 12-18 w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie (ul. Księżogórska 90a). Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. O szczegółach dowiecie się ze strony wydarzenia na Fb.

Kategoria: Wydarzenia