Kolejowy zawrót głowy

piątek 15 marca 2019
  • Festiwal "Kolej w Miniaturze" jest największym, pod względem frekwencji, tego typu wydarzeniem na południu Polski (fot. mat. organizatora)
    Festiwal "Kolej w Miniaturze" jest największym, pod względem frekwencji, tego typu wydarzeniem na południu Polski (fot. mat. organizatora)
Kiedy: 
  • sobota 16 marca 2019 - niedziela 17 marca 2019
Gdzie: Sosnowiec
Festiwal „Kolej w Miniaturze” to nauka i zabawa dla małych i dużych. Wielki interaktywny pokaz makiet i modeli kolejowych już w najbliższy weekend w Sosnowcu. Czekać będzie na Was symulator jazdy w prawdziwej kabinie lokomotywy, legendarne pociągi z całego świata i wiele innych - kolejkowe szaleństwo gwarantowane.

Po raz czwarty w sosnowieckiej „Kolejówce” będzie można zobaczyć prawdziwe, małe cudeńka. Miłośnicy Kolei zaprezentują modelarskie i kolekcjonerskie dokonania, pobawią się w kolej i uruchomią swoje pociągi. W tej wielkiej i niekończącej się zabawie z kolejkami, będą mogli wziąć udział widzowie.

Atrakcje dla dzieci

Dla najmłodszych przygotowano dodatkowe atrakcje. Będzie można poukładać klocki, wziąć udział w zajęciach plastycznych czy posklejać proste modele. Oczywiście nie zabraknie kolejkowej zabawy. Dzieci sprawdzą się w uruchomianiu kolejek, sterowaniu lokomotywami i ruchem pociągów oraz poprowadzą samodzielnie na ogromnym symulatorze prawdziwą lokomotywę.

Festiwal "Kolej w Miniaturze" odbędzie się 16 i 17 marca w godz. 10-18 (przerwa 13.30-14.30) w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu (ul. Kilińskiego 31). Bilet wstępu to 5 zł. Dzieci do lat 12 wchodzą za darmo. Informację o wydarzeniu znajdziecie na stronie festiwalu.

Kategoria: Wydarzenia